App Store Google Play

Дніпро - на першому місці у рейтингу фінансової спроможності

4 Січня 09:30
Дніпро - на першому місці у рейтингу фінансової спроможності

Дніпровська міська територіальна громада (МТГ) очолила рейтинг фінансової спроможності територіальних громад обласних центрів. Про це свідчать результати дослідження Центру спільних дій, передає Дніпроград.

Аналітики Центру спільних дій проаналізували, чи вистачає органам місцевого самоврядування (ОМС) грошей для виконання своїх повноважень, та створили рейтинг фінансової спроможності територіальних громад обласних центрів. Він показує, наскільки ефективно ОМС нарощували свій фінансовий потенціал у 2018-2021 роках.

Рейтинг складений на основі 10 індикаторів, за кожен із яких присуджувався низький, середній або високий рівень спроможності. Детально ознайомитись із методологією дослідження можна за посиланням.

У 2021 році Дніпровська МТГ отримала 100 балів зі 100 можливих. Зокрема, у громади високий рівень доходів загального фонду на одного мешканця — 9004 гривень. Цей індикатор дозволяє визначити, наскільки ОМС може забезпечувати потреби кожного жителя виключно тими грошима, що збирають на її території.

У Дніпровської МТГ низька вартість утримання апарату чиновників — кожен мешканець витрачає на це 461 гривню. Громада також демонструє високі показники капітальних вкладень. Капітальні видатки на кожного мешканця становлять 2801 гривень. Цей показник вказує, скільки коштів витрачають на реальний розвиток: капітальний ремонт доріг, газифікацію населених пунктів, закупівлю автомобілів швидкої медичної допомоги тощо.

Цього року Дніпровська громада направила до Державного бюджету 9,5% доходів та отримала за це 10 балів у рейтингу. Ці кошти згодом отримують “бідніші” громади. До прикладу, сусідня Харківська МТГ має за цей індикатор 0 балів і перенаправляє до Держбюджету всього 2,9%.

Від 2018 року Дніпровська МТГ завжди посідала перше місце в рейтингу фінансової спроможності територіальних громад обласних центрів. У 2018-му вона розділяла це місце з Києвом. Протягом 2019-2021 років столиця посідала другу позицію.

З року в рік Дніпровська МТГ має високі показники за індикатор “Частка місцевих податків та зборів” — 38%. За допомогою цього індикатора можна простежити, наскільки громада автономна від центральної влади і залежна від місцевих жителів – платників місцевих податків. Також
цей показник демонструє розвиток бізнесу у громаді.

Раніше в Центрі спільних дій аналізували, на які потреби мешканців управлінці спрямовували кошти у громадах обласних центрів. Зокрема, аналітики оцінили бюджети Харківської, Дніпровської, Сєвєродонецької та Краматорської територіальних громад за 2018–2020 роки.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Як ми облаштуєм «Расію»

Коли ми переможемо, коли армія Москви зазнає неминучого військового розгрому, а терен сучасної держави Україна буде звільнено від окупантів, ми маємо спільно з усім цивілізованим світом не лише здійсн...
Максим Мірошниченко

Як почнеться розвал росії?

Поразку на полі бою путінський режим не переживе. Може в конвульсіях буде оголошення мобілізації, але вона провалиться і режим розсипеться сам собою. Повернення Україні Донбасу і особливо Криму відкри...
Перемовини дають Путлеру тактичну передишку, шанс закріпитися на окупованих територіях, перегрупуватися, обманути і знову піти в наступ, щоби змусити нас до капітуляції. Ми маємо битися, щомиті і...
Раптом мені наснився мій колишній китайський партнер, пан Лю, дуже шанований у Китаї бізнесмен та інвестор, засновник багатомільярдного фонду. Він серйозно дивився на мене і говорив: "Лосія ето оцінь,...