App Store Google Play

Майже 30 адміністраторів ЦНАП Новомосковського району пройшли курс надання першої домедичної допомоги

14.12.2021 12:30
Майже 30 адміністраторів ЦНАП Новомосковського району пройшли курс надання першої домедичної допомоги

На Дніпропетровщині проходять тренінги для працівників центрів адміністративних послуг. Їх навчають надавати першу домедичну допомогу при травмах та зупинці серця. Уже успішно пройшли курс та отримали сертифікати 28 адміністраторів ЦНАП Новомосковського району. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на пресслужбу ДніпроОДА.

Тренінг одноденний, але насичений. Спочатку – теорія, після – практика. Працюють невеличкими групами під кураторством тренерів. Наставники моделюють різні ситуації, які можуть статися у реальному житті.

Наприклад, у відвідувача зупинилося серце, стався приступ астми чи епілепсії. Як діяти у таких випадках? Що саме казати диспетчеру «швидкої»? Чим допомогти постраждалому до приїзду медиків?

«До нас звертаються за послугами люди старшого віку. Маємо вміти у разі потреби надати невідкладну допомогу. Завдяки цьому курсу діятимемо як професіонали», – розповіла учасниця, адміністраторка ЦНАП Піщанської сільради Ольга Замкова.

Учасники перевтілюються у ролі диспетчера, рятувальника, помічника. За постраждалого – манекен.

«Цей курс дуже цікавий та корисний для нас. Якось влітку до нас прийшла вагітна жінка. Їй стало зле, ледве не втратила свідомість. Тепер я знаю, що треба робити», – поділилася учасниця, адміністраторка ЦНАП Перещепинської міськради Леся Тарасенко.

Після курсу учасники складають іспит і отримують сертифікати міжнародного зразка: від Американської колегії хірургів та Європейської ради реанімації.

«Такі тренінги організували для працівників усіх ЦНАП області. Окрім Новомосковська, вони пройдуть і в інших райцентрах: Дніпрі, Кам’янському, Нікополі, Павлограді, Кривому Розі, Синельниковому. Загалом надавати першу домедичну допомогу навчать понад 200 адміністраторів. А отже, відвідувачі центрів завжди почуватимуться в комфорті та безпеці», – наголосив заступник голови Дніпропетровської ОДА Іван Начовний.

Нині на Дніпропетровщині – 82 ЦНАП з філіями.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Як ми облаштуєм «Расію»

Коли ми переможемо, коли армія Москви зазнає неминучого військового розгрому, а терен сучасної держави Україна буде звільнено від окупантів, ми маємо спільно з усім цивілізованим світом не лише здійсн...
Максим Мірошниченко

Як почнеться розвал росії?

Поразку на полі бою путінський режим не переживе. Може в конвульсіях буде оголошення мобілізації, але вона провалиться і режим розсипеться сам собою. Повернення Україні Донбасу і особливо Криму відкри...
Перемовини дають Путлеру тактичну передишку, шанс закріпитися на окупованих територіях, перегрупуватися, обманути і знову піти в наступ, щоби змусити нас до капітуляції. Ми маємо битися, щомиті і...
Раптом мені наснився мій колишній китайський партнер, пан Лю, дуже шанований у Китаї бізнесмен та інвестор, засновник багатомільярдного фонду. Він серйозно дивився на мене і говорив: "Лосія ето оцінь,...