App Store Google Play

​Українців змусять прив’язати свої мобільні номери до паспорту

10.12.2021 18:30
​Українців змусять прив’язати свої мобільні номери до паспорту

У Верховній Раді готують законопроект про прив'язку SIM-карток, які пов’язані з банківськими операціями до паспортів. Він дозволить мобільним операторам ідентифікувати своїх клієнтів та захистить від шахраїв. Про це інформує Дніпроград з посиланням на Телеграм-канал Дніпро Обласний.

Докладніше розповів член парламентського комітету з питань цифрової трансформації Олександр Федієнко.

Справа в тому, що якщо оператор не має паспортних даних власника номера, цей номер фактично нічий: будь-яка людина може перевипустити SIM-картку з таким номером.

Шахраї кілька разів телефонують на номер жертви з різних номерів. Тоді відразу приходять до оператора зі скаргою на втрачену картку. Вони просять її перевипустити, називаючи останні номери, з яких дзвонили. Оператор не має підстав відмовити, адже він не знає, чий насправді цей номер. 

Таким чином, номер крадуть, а вже через нього отримують доступ до інтернет-банкінгу або інших послуг. Після цього зловмисники виводять гроші з рахунків або оформлюють кредити. Також шахраї можуть викупити і неактивний "фінансовий номер».

Якщо номер буде іменним – щоб перевипустити карту, потрібен буде паспорт. А у разі махінацій громадянин зможе захистити свої права в суді. 

Прив’язати свої паспортні дані до номеру доведеться усім, хто використовує свій телефон для проведення фінансових операцій. Не торкнуться нововведення лише контрактних абонентів, адже вони надають свої дані оператору ще при оформленні договору.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...
Нам не вірили, що Московія - ворог, а москвини - геть не братський народ.Нам не вірили, що вони вдерлися до Криму і Донбасу не через Майдан, Яроша і Порошенка, а через імперську пиху та бажання нашої...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Як ми облаштуєм «Расію»

Коли ми переможемо, коли армія Москви зазнає неминучого військового розгрому, а терен сучасної держави Україна буде звільнено від окупантів, ми маємо спільно з усім цивілізованим світом не лише здійсн...
Максим Мірошниченко

Як почнеться розвал росії?

Поразку на полі бою путінський режим не переживе. Може в конвульсіях буде оголошення мобілізації, але вона провалиться і режим розсипеться сам собою. Повернення Україні Донбасу і особливо Криму відкри...