App Store Google Play

Реформація бібліотек у Дніпрі: як проходить процес та чому бібліотекарі проти

09.12.2021 15:30
Реформація бібліотек у Дніпрі: як проходить процес та чому бібліотекарі проти

У Дніпрі розпочалась реорганізація міської мережі бібліотек. Ще навесні місто отримало на це погодження від профільного міністерства. Про сучасні бібліохаби та про працевлаштування бібліотекарів, яких нині звільняють, говорили у програмі «Сьогодні. Головне» на Суспільному.

Хто працюватиме у реформованих бібліотеках

За словами колишньої бібліотекарки стола довідок Центральної бібліотеки для дорослих Світлани Корди, її та близько двохсот колег звільнили у зв'зку з реорганізацією.

«Нас всіх звільнили за ст. 40 Кодексу Закону про працю. Я відправила запит начальнику управління культури департаменту гуманітарної політики міськради, щоб роздивились правомірність дій адміністрації ще 17 листопада, але відповідь досі не отримала», – розповідає бібліотекарка.

Начальник управління культури департаменту гуманітарної політики Євген Хорошилов відповів на це звернення в прямому етері: йде реорганізація, зараз всі працівники звільнені в обох системах. Буде утворено нове підприємство, яке набиратиме співробітників.

«Так юридично проходить процес реорганізації шляхом злиття. У бібліотеці працюватимуть бібліотекарі, така посада залишається», – каже начальник управління культури.

Як проходитиме реорганізація

За словами Євгена Хорошилова, стан філій міських бібліотек давно не відповідає викликам суспільства, тому ухвалено рішення їх реорганізувати. Зміни будуть проведені в рамках Закону України «Про бібліотеки та бібліотечну справу». Дві існуючі у місті бібліотечні системи - дитяча та доросла, будуть об’єднані в єдиний комунальний заклад культури «Дніпровські міські бібліотеки». Так у Дніпрі працювали 2 центральні бібліотеки, 30 дорослих та 20 дитячих, планують залишити одну центральну бібліотеку на Воскресенській і 33 її філіали. Бібліотеки будуть у кожному районі міста. Вони перетворяться в бібліохаби – простори для культурного дозвілля.

«Ми йдемо далі, ми кажемо, що бібліотеки мають бути простором для сім’ї, щоб мати, яка привела дитину до бібліотеки, яка познайомила її з книгою, теж мала змогу провести гарно, актуально та комфортно час. Ми хочемо, щоб до бібліотеки ходили не декілька дітей, ми хочемо, щоб туди ходили 15% населення того чи іншого мікрорайону, щоб ходили діти, підлітки, дорослі та літні люди», – зазначає посадовець.

Чому бібліотекарі проти

Співробітник дитячої бібліотеки Олександр Пікуза вважає, що дитячі та дорослі бібліотеки мають різну направленість і реорганізація є порушенням бібліотечних прав читачів дитячого та юнацького віку. Бібліотекар став ініціатором створення петиції про припинення процесу ліквідації книгосховищних систем із збереженням дитячих спеціалізованих бібліотек. Поки що петиція зібрала 113 голосів із 3 тисяч необхідних для розгляду місцевою владою.

«Згідно з статтею 22 Закону про бібліотеки і бібліотечну справу читачі дитячого та юнацького віку мають право на бібліотечне обслуговування у загальнодоступних та спеціалізованих бібліотеках, а виходить так, що залишаться лише загальнодоступні», – зазначає Олександр Пікуза.

Реформація бібліотек вже відбулась у Запоріжжі, поки що єдиному місті в Україні. До кінця року там планують відкрити ще 2 оновлені бібліотеки.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Як ми облаштуєм «Расію»

Коли ми переможемо, коли армія Москви зазнає неминучого військового розгрому, а терен сучасної держави Україна буде звільнено від окупантів, ми маємо спільно з усім цивілізованим світом не лише здійсн...
Максим Мірошниченко

Як почнеться розвал росії?

Поразку на полі бою путінський режим не переживе. Може в конвульсіях буде оголошення мобілізації, але вона провалиться і режим розсипеться сам собою. Повернення Україні Донбасу і особливо Криму відкри...
Перемовини дають Путлеру тактичну передишку, шанс закріпитися на окупованих територіях, перегрупуватися, обманути і знову піти в наступ, щоби змусити нас до капітуляції. Ми маємо битися, щомиті і...
Раптом мені наснився мій колишній китайський партнер, пан Лю, дуже шанований у Китаї бізнесмен та інвестор, засновник багатомільярдного фонду. Він серйозно дивився на мене і говорив: "Лосія ето оцінь,...