App Store Google Play

Збільшення дохідної частини та субвенції на будівництво метро: підсумки сесії міськради

08.12.2021 20:00
Збільшення дохідної частини та субвенції на будівництво метро: підсумки сесії міськради

8 грудня під час 13-ї сесії міськради Дніпра було ухвалено бюджет на 2022 рік. Основні позиції міського кошторису раніше публічно обговорювали з територіальною громадою, а напередодні засідання їх також затверджували з керівниками депутатських фракцій та груп – під час погоджувальної ради. Тому у сесійній залі голосування було швидким.

Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на пресслужбу міськради Дніпра.

Міський голова Дніпра Борис Філатов зауважив, що кожному ухваленню бюджету (державного, обласного чи міського) передують тривалі політичні консультації: «Ми не можемо ухвалювати наш бюджет відірвано від державного. Є низка питань, насамперед стосовно дохідної частини, котрі місцевому самоврядуванню завжди доводиться відстоювати. Я вдячний Асоціації міст України, її виконавчому директорові Олександру Слобожану. Ми провели колосальну роботу, аби зберегти для всього місцевого самоврядування дохідну частину, розширити її та відстояти інтереси щодо акцизу на паливо і не тільки».

Серед інших ключових питань міського бюджету Борис Філатов виділив і субвенцію на будівництво метрополітену, яку також вдалося не лише відстояти, а й збільшити до 370 млн грн. 

«Я вдячний міністрові фінансів (Сергієві Марченку, – ред.). Крім цього, я хочу наголосити на словах вдячності Президентові Володимиру Зеленському, Прем’єр-міністрові Денису Шмигалю, Андрію Єрмаку (керівнику Конгресу регіональних влад) та заступнику керівника Офісу Президента Кирилові Тимошенку. Усе те, про що ми говорили, що стосується бюджету Дніпра, – усе повністю виконано. Решта – у процесі виконання. Ми постійно на зв’язку і координуємо наші дії. Через рік після місцевих виборів ситуація з центральною владою та відносини з місцевим самоврядуванням повністю змінилися. І це не може не радувати», – сказав Філатов. 

Загалом бюджет Дніпра на 2022 рік сягає майже 18 млрд грн. З них власні доходи – 14,4 млрд. У порівнянні з цим роком вони зростуть майже на 3 мільярди. Тобто більш ніж на чверть. «Це також наслідок домовленостей в рамках Конгресу регіональних влад – коли з іншими мерами було підписано меморандум про збільшення частки відрахувань податку на додану вартість до бюджетів місцевого самоврядування. Це політичне рішення – на рівні наших домовленостей з державною владою в рамках Конгресу», – пояснив міський голова Дніпра.

Водночас у 2022 році найсуттєвіше зросте фінансування гуманітарного та молодіжного напрямів. Сюди буде скеровано понад 6 млрд грн. Тобто на 800 млн більше, ніж цьогоріч. 

Для благоустрою та капітального будівництва закладено майже 2,8 млрд. Це на 700 млн більше, ніж було.

На транспортну галузь передбачено понад 1,4 мільярда. Тут приріст сягає 300 мільйонів. 

Фінансування житлового господарства зросте до майже 670 мільйонів.

Охорона здоров’я отримає майже 500 млн грн. 

На соціальний захист передбачено 541 млн – що на 100 млн більше, ніж зараз.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Як ми облаштуєм «Расію»

Коли ми переможемо, коли армія Москви зазнає неминучого військового розгрому, а терен сучасної держави Україна буде звільнено від окупантів, ми маємо спільно з усім цивілізованим світом не лише здійсн...
Максим Мірошниченко

Як почнеться розвал росії?

Поразку на полі бою путінський режим не переживе. Може в конвульсіях буде оголошення мобілізації, але вона провалиться і режим розсипеться сам собою. Повернення Україні Донбасу і особливо Криму відкри...
Перемовини дають Путлеру тактичну передишку, шанс закріпитися на окупованих територіях, перегрупуватися, обманути і знову піти в наступ, щоби змусити нас до капітуляції. Ми маємо битися, щомиті і...
Раптом мені наснився мій колишній китайський партнер, пан Лю, дуже шанований у Китаї бізнесмен та інвестор, засновник багатомільярдного фонду. Він серйозно дивився на мене і говорив: "Лосія ето оцінь,...