App Store Google Play

Проти «другого Чорнобиля»: ще 5,7 млн євро ЄС виділив на реабілітацію ПХЗ у Кам’янському

08.12.2021 09:30
Проти «другого Чорнобиля»: ще 5,7 млн євро ЄС виділив на реабілітацію ПХЗ у Кам’янському

Щоб не допустити «другого Чорнобиля», ЄС спільно з Міненерго проводять проєкт «Реалізація невідкладних заходів для Придніпровського хімічного заводу в Кам’янському». Він спрямований на підвищення безпеки об’єкта для населення та навколишнього середовища. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на координаторів проєкту.

З 2014 року Європейський Союз фінансує заходи щодо реабілітації ПХЗ, працюючи у партнерстві з Урядом України, Міністерством енергетики та місцевими органами влади Дніпропетровської області та Кам’янською міською радою. Наразі завершено дві фази, у які сумарно було залучено 4, 6 млн євро. Закінчений в грудні 2016 року, з фінансуванням у розмірі 1,1 млн євро, перший етап створив довгострокову стратегію для приведення території заводу в безпечніший стан для працівників, громадськості та навколишнього середовища. З огляду на значне розповсюдження радіоактивно забруднених матеріалів по всьому майданчику ПХЗ, де розташовані кілька державних та приватних підприємств і працюють близько 600 осіб, партнери розпочали проєкт з фінансуванням від ЄС у 3,5 млн євро з підвищення безпеки як для людей, так і для довкілля, а також для виконання майбутніх заходів з реабілітації. В результаті цієї роботи на майданчику було створено п’ять радіаційних контрольованих зон, ущільнено дві будівлі з високими рівнями радіаційного забруднення, завершено розробку проєкту для збирання та тимчасового зберігання в межах однієї з контрольованих зон радіоактивних матеріалів з усієї території. Цей проєкт також підтримував зміцнення законодавчої та нормативно-правової бази для безпечного управління майданчиками уранового спадку.

У вересні цього року Європейська Комісія підписала Угоду про внесок, виділивши ще 5,7 млн євро на підтримку кількох першочергових заходів, необхідних для впровадження початкових реабілітаційних дій на майданчику ПХЗ. Проєкт передбачає розробку плану поводження з радіоактивними матеріалами, що ґрунтуватиметься на стратегії реабілітації, розробленій у 2016 р., і визначатиме заходи, які повинні бути виконані в першу чергу. Також проєкт передбачає організацію безпечного проміжного зберігання та остаточного захоронення радіоактивних матеріалів з майданчика, подальше зміцнення законодавчої та нормативно-правової бази для об’єктів уранового спадку в Україні.

Проєкт, який триватиме 4 роки, будуть виконувати Український науково-технологічний центр (УНТЦ www.stcu.int) в партнерстві з Державним підприємством «Бар’єр», призначеним Міністерством енергетики України бути оператором майданчика ПХЗ.

«Українська сторона висловлює подяку Європейській Комісії та високо цінує підтримку та співпрацю в реалізації проєкту з реабілітації майданчика Придніпровського хімічного заводу. Міненерго, зі свого боку, розробило зміни до Державної програми першочергових заходів приведення у безпечний стан об’єктів і майданчика ПХЗ на 2019-2024 роки, і ініціюватиме розгляд цих змін Кабінетом Міністрів.

Сума коштів, необхідних для виконання заходів програми, складає 108 млн грн. Реалізація Держпрограми допоможе створенню більш сприятливих економічних та екологічних умов для ефективної діяльності підприємств на майданчику виробничого об’єднання «Придніпровський хімічний завод», зменшенню негативних впливів радіоактивного забруднення на персонал і населення, а також буде сприяти відновленню інвестиційної привабливості для розбудови промислового виробництва», - зазначив Перший заступник Міністра енергетики України Юрій Власенко.

«Європейська Комісія долучалася до реабілітації об’єктів уранового спадку в Україні, починаючи з 2014 р., і в Центральній Азії, починаючи з 2015 р. Керуючись тим же самим прагненням захистити населення та довкілля на прилеглих територіях, Європейська Комісія в 2016 р. долучилась і до робіт на майданчику колишнього уранового виробництва - Придніпровського хімічного заводу й має серйозний намір продовжувати свою підтримку населення України та її органів влади», - підкреслив Паскаль Дор, ГД «Міжнародне партнерство» Європейської Комісії.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...