App Store Google Play

У Марганці віковому дубу хочуть надати статус пам'ятки

04.12.2021 14:15
У Марганці віковому дубу хочуть надати статус пам'ятки

У Марганці на Дніпропетровщині столітньому дубу, який врятували від спилювання, хочуть надати статус пам'ятки природи. Наразі збирають документи. Про це повідомив директор Марганецького міського краєзнавчого музею Мар'ян Корбут, передаэ Дніпроград з посиланням на Суспільне.

За словами директора музею, дерево виявили на початку цього року учасники краєзнавчої експедиції товариства "Марганець Туристичний". Ділянку, де ріс дуб, виділили для спилювання. Та учасникам товариства вдалось вмовити власника зберегти дерево.

Чому дуб назвали "Володимиром"

Місцеві розповідають, що дуб висадив літній чоловік на ім'я Модест, який колись тут жив. Відомо також, що останні двадцять років деревом опікувався чоловік на ім'я Володимир, на честь нього і назвали віковий дуб.

Квартальний 48-го кварталу району Підгора у Марганці Віталій Діджавадзе каже, зараз дубом опікується громада. Ті, хто живе поруч, слідкують, аби дерево не спиляли, оскільки ще один столітній дуб, який знайшли неподалік, врятувати не вдалось.

«Тому дубу було близько 100-120 років. Одного дня ми прийшли та побачили пеньок, вирішили зробити спил, для того, щоб люди могли зайти до музею та подивитись», - каже Марян Корбут.

Які дерева вважають видатними

Кандидат біологічних наук Вадим Манюк розповідає, що не всі старі дерева можна визнавати видатними. Наприклад, для верби 100 років не вважається особливим віком.

Нині, за його словами, на громадському обліку перебуває близько пів тисячі видатних дерев області, статус ботанічних пам'яток природи має близько пів сотні.

Громада Марганця, аби привернути увагу до столітнього «Володимира», проводить біля нього туристичні екскурсії.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...