App Store Google Play

Мешканці Дніпра звернулися до міськради через несумлінного забудовника на Перемозі

04.12.2021 20:00
Мешканці Дніпра звернулися до міськради через несумлінного забудовника на Перемозі

До Дніпровської міської ради звернулися мешканці міста, які придбали квартири у житловому комплексі по вул. Маршала Судця на ж/м Перемога у новобудові «Созидатель». Проблема полягає у тому, що забудовник вже на два роки затягнув строки введення в експлуатацію будинків – дніпряни не можуть ані в’їхати до житла, ані зробити у ньому ремонт.

При цьому мешканцям забудовник вказує на те, що, мовляв, міська рада не надає документів для присвоєння адреси для будинку, а без цього його не можна ввести в експлуатацію. Аби розібратися у питанні, була проведена нарада виконавчих органів міської ради із занепокоєними мешканцями.

На зустрічі був присутній голова Громадської ради при Дніпровській міській ради Геннадій Корбан, запросили і представника забудовника – директора ПАТ «Науково-виробниче об’єднання «Созидатель»» Леоніда Турчина. Як зазначила під час зустрічі начальниця управління державного архітектурно-будівельного контролю Дніпровської міської ради Надія Ратич, аби ввести будівлю в експлуатацію, щоб люди могли розпоряджатися своїм майном, забудовник може скористатися будівельною адресою: «Необхідність адреси для введення будинку в експлуатацію – це маніпуляція. Забудовник не звертався із відповідними документами про введення будинку в експлуатацію до управління державного архітектурно-будівельного контролю. І два роки забудовник зриває строки закінчення будівництва перед власниками квартир».

Адресу для новобудови має право присвоїти виконавчий комітет міської ради. «Але нині таке рішення не може бути ухваленим, адже забудовник грубо порушив містобудівні умови та обмеження», – вказав член виконавчого комітету і одночасно депутат, що закріплений за цією територією, Олександр Санжара.

«Відповідно до Державних будівельних норм, багатоквартирні будинки мають бути забезпечені паркомісцями. У проєкті, який забудовник погоджував перед початком будівництва, передбачався паркінг на 114 місць – стільки ж квартир у житловому комплексі. Але нині будинки є, а паркінг навіть не почали зводити», – зазначив головний архітектор Дніпра Дмитро Волик.

Результат перемовин – директор ПАТ «Науково-виробниче об’єднання «Созидатель»» написав гарантійний лист на ім’я міського голови Бориса Філатова, у якому він зобов’язався побудувати запроєктований паркінг у житловому комплексі. Лише після виконання усіх містобудівних норм виконавчий комітет зможе присвоїти будинку адресу.

При цьому голова Громадської ради при Дніпровській міській раді Геннадій Корбан порадив власникам квартир уже зараз готуватися до процедури створення ОСББ: «Щойно будинок буде введено в експлуатацію, ви почнете сплачувати за комунальні послуги. Аби не сплачувати більше, ви вже зараз можете почати підготовку до створення ОСББ, аби для вас були тарифи як для населення, а не як для юридичних осіб. Міська рада Дніпра готова надати вам будь-яку юридичну допомогу у цьому питанні. Дніпряни не повинні бути заручниками ситуації через дії забудовника».  

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...