App Store Google Play

У Дніпрі міську інфраструктуру роблять доступною для маломобільних людей

30.11.2021 08:00
У Дніпрі міську інфраструктуру роблять доступною для маломобільних людей

У Дніпрі міський простір роблять максимально доступним для маломобільних та людей з інвалідністю. При капітальному ремонті вулиць тротуари облаштовують з пониженням, а нові зупинкові комплекси навпаки – із завищеним майданчиком, аби було зручно заходити до громадського транспорту. Таких зупинок по місту – близько 180, передає Дніпроград з посиланням на пресслужбу міської ради.

Так, наприклад, на капітально відремонтованому просп. Героїв серед іншого зробили такі тротуари, щоб можна було вільно пересуватися пішоходам, зокрема і маломобільним, улаштовано низку заїзних кишень для зупинки громадського транспорту і нові зупинкові комплекси.

«Такі заїзди і зупинки цілком відповідають нормам доступності й безпеки. Вони оснащені огороджувальними стовпчиками, тактильною плиткою; посадкова платформа зроблена підвищеною, щоб можна було легко заходити до громадського транспорту. Загалом при проведенні капітальних ремонтів за проєктами вже передбачені необхідні пониження на тротуарах, щоб усі мешканці могли вільно пересуватися», – сказав під час виїзної пресконференції завідувач сектору моніторингу цін департаменту капітального будівництва міської ради Ростислав Голубовський-Єрощук.

За словами Ольги Волкової, голови ради Громадської організації «Центр соціальної адаптації людей з інвалідністю «Океан добра»», за останні роки міський простір, інфраструктура Дніпра кардинально змінилися – стали доступними.

«Посадкові платформи громадського транспорту стали робити вищими, заввишки 20 см. Якщо, наприклад, під’їжджає тролейбус чи автобус з низькою підлогою, то часто не потрібно і пандус відкривати – можна легко зайти до салону. Окрім того, при ремонтах доріг, на перехрестях – усюди роблять пониження. Це зручно, так і має бути», – підкреслила Ольга Волкова.

Водночас принцип доступності застосовують і при ремонтах внутрішньоквартальних доріг – роблять пониження бордюрів до рівня проїжджої частини як на тротуарах, так і на підходах до будинків.

«При ремонті понижуємо бордюри у певний місцях, щоб усім мешканцям, зокрема і мамам з візочками, було легко і зручно пересуватися подвір’ям. Таким чином торік відремонтували 250 дворів, з початку нинішнього року – вже 130. Пониження бордюрів при ремонтах внутрішньоквартальних доріг робитимемо і надалі», – зазначив начальник управління інфраструктури департаменту благоустрою та інфраструктури міської ради Дмитро Коробов.

Тим часом у домах співвласників прибудинкові території теж роблять максимально доступними. Наприклад, у дворі ОСББ «Вернадського 35» уздовж тротуарів встановлені огороджувальні стовпчики і спеціальні антипаркувальні сфери.

«Раніше по тротуарах неможливо було ходити, оскільки на них постійно паркувалися машини. Мамам з візочками, людям поважного віку доводилося йди по дорозі. А зараз ці огороджувальні елементи забезпечують цілковиту доступність до тротуарів. Завжди можна вільно пройти», – розповів Дмитро Білий, голова правління ОСББ «Вернадського 35».

Зі свого боку, начальник відділу по роботі з проєктами управління з питань самоорганізації населення Владислав Макарець додав, що будь-які облаштування, які обмежують доступ, повинні бути погоджені: «Наприклад, з одного боку такі обмеження, як шини, обмежують проїзд транспорту, але водночас не забезпечують вільний прохід пішоходам. Тому об’єднання мають передусім погодити на своїх зборах облаштування на прибудинкових територіях тих чи інших обмежувачів, а далі звернутися до міської ради для відповідного погодження».

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...