App Store Google Play

Студент з Дніпра розробив світильник, який вимірює чистоту повітря в приміщенні

30.11.2021 12:30
Студент з Дніпра розробив світильник, який вимірює чистоту повітря в приміщенні

Світильник, який вимірює чистоту повітря, розробив студент 4-го курсу факультету фізики, електроніки та комп'ютерних систем Дніпровського національного університету Сергій Півень. Прилад вимірює концентрацію вуглекислого газу у приміщенні. Коли кімнату потрібно провітрити — світлодіодна стрічка змінює колір, передає Дніпроград з посиланням на Суспільне.

До проєкту інжинірингової школи, як розповів Сергій Суспільному, він приєднався в липні, і вже під кінець серпня створив власний стартап. Назвав його — “Indoor solution”, що в перекладі з англійської означає “внутрішнє рішення”.

«Прилад не такий і складний, там всього лиш пару датчиків. Один датчик СО2, золотий такий гарний. Є датчик температури, вологості, тиску. Датчики аналізують повітря у приміщенні і за допомогою кольорової індикації, а саме світлодіодної стрічки, показують градацію позначки СО2 у приміщенні», - розповів розробник.

Хлопець каже, нині працює над тим, щоб створити проєкт на окремій платі, щоб він виглядав, як прилад.

«Зараз усі компоненти стоять на текстолітовій платі, вони просто стоять прикріплені, припаяні. А так буде окрема плата, на якій усі доріжки розведені. Повноцінний продукт», - пояснює Сергій.

Світильник поки в єдиному екземплярі. В планах у винахідника масштабування та виготовлення таких приладів у різних дизайнах. Сергій разом зі своїм стартапом приєднався до команди розробників Yourairtest - вони розробили додаток і чотири мобільні станції, які вимірюють забрудненість повітря.

«Отримали один із грантів на розробку датчиків повітря, зрозуміли, що просто датчик повітря, це не те, що нудно, але це не робить повної картини та вирішили потрохи цю картину доповнювати. Так з’явилась екосистема Yourairtest, у нас є свої датчики, свої мобільні додатки та сайт. Додали і Indoor Solution. оскільки важливо не тільки те, що на вулиці, але й те, що всередині», - говорить розробник проєкту Yourairtest Данііл Болдирєв.

У мобільному додатку «Yourairtest» повинна з’явитись і вкладка для проєкту “Indoor solution”, де власники світильнику на своєму смартфоні зможуть відслідковувати рівень вуглекислого газу у приміщенні.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...