App Store Google Play

"Поборення волі". В історичному музеї Дніпра відкрили виставку до Дня пам'яті жертв голодоморів

27.11.2021 22:00
"Поборення волі". В історичному музеї Дніпра відкрили виставку до Дня пам'яті жертв голодоморів

У Дніпрі, в національному історичному музеї імені Яворницького, відкрили виставку "Поборення волі", приурочену до Дня пам’яті жертв голодоморів. На вітринах представили документи, фотографії та сімейні реліквії з родин дисидентів Миколи Береславського, Івана Рибалки, Олександра Кузьменка та інших.

Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на Суспільне.

Є на виставці й фотографії двох бабусь жительки Дніпра Олени Ткач. Жінка згадує історію своєї бабусі по мамі – Меланії Варушко. Каже, її родина важко пережила голод 30-х років.

"Говорить, що була мама, тато і троє дітей. І батько її поїхав на заробітки, щось заробити, нагодувати дітей. І вночі в потязі у нього вкрали зерно. Він приїхав додому з порожніми руками й вночі помер. Помер він, і помер ще один братик маленький, здається. І тоді мати взяла дітей і вони пішли в інше село. Там вони вижили, найнялися на роботу до попа", – розповіла Олена Ткач.

Крім того, в експозиції представили кримінальні справи дисидентів з архівів СБУ. Старший науковий співробітник музею Дмитро Романчук каже: ці матеріали ще ніде не публікувались і в стінах історичного музею їх показують уперше.

"Виставка складається з кількох блоків. Один з блоків присвячений саме тим документам з архіву СБУ – унікальним, цікавим. Також така інсталяція присвячена постаті Шевченка в українській культурі, а особливо в родинах дисидентів", – розповів Дмитро Романчук.

Виставка в музеї триватиме два місяці. Через карантинні обмеження відвідувачів просять попередньо записуватись телефоном.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...