App Store Google Play

У Дніпрі відкрилася виставка японських гравюр

25 Листопада 09:30
У Дніпрі відкрилася виставка японських гравюр

24 листопада у Дніпрі відкрилась виставка «Мистецтво мінливого світу. Три сторіччя японської ксилографії». У виставкових залах простору ARTAREA Dnipro представлено більш ніж 200 японських гравюр 18 – 20 століть у виконанні видатних майстрів: Кацушіка Хокусай, Кітаґава Утамаро, Тойохара Кунітіка та багатьох інших. Експозиція працює за підтримки програми «Культурна столиця», передає Дніпроград з посиланням на пресслужбу міської ради.

«Це не перший результат співпраці програми «Культурна столиця» та творчого простору ARTAREA. Тут представлений традиційний формат японських витворів мистецтва та digital-інсталяція. Це новий формат. Багато людей вже бачать світ через цифрові технології і це гарна можливість залучити молодь до мистецтва», - зазначив начальник управління культури департаменту гуманітарної політики ДМР Євген Хорошилов.

Унікальності проєкту додає мультимедійна інсталяція за мотивами традиційної японської гравюри. Образи самураїв та гейш, сцени з вистав театру кабукі, герої традиційних японських міфів, сторінки історії середньовічної Японії оживають у динаміці відео-арту, який демонструється у digital-галереї.

«Колекція цих гравюр збиралася не один рік на різних аукціонах. Деякі з цих робіт дніпряни вже бачили, але тут з’явилося дуже багато нових. Digital складову ми готували близько півроку. Відео-інсталяція зроблена  на основі гравюр, але вони оживають, аби більше заглибити глядача у японську культуру», - розповів директор МП «ARTAREA DNIPRO» Сергій Бурбело.

В експозиційному просторі також доступні QR-коди, за якими можна побачити відео-екскурсії, подкасти та наукові матеріали. Вони допоможуть детальніше дізнатися про концепцію виставки.

«Наша іновація у цьому проєкті полягає в тому, що за QR-кодами гості зможуть познайомитися з глибоким науковим матеріалом та переглянути відео-ролики, які знайомлять з сюжетами гравюри. З одного боку ми розказуємо про історію, техніку та технологію в цілому, а з іншого – зробили виставку цікавою та динамічною», - розповів мистецтвознавець МП «ARTAREA DNIPRO» Володимир Маліков.

Пані Лариса прийшла на виставу разом із онуком: «Ці гравюри унікальні. Дуже цікаво їх розглядати, ніби переносишся в інший світ. Важливо, аби такі культурні заходи відбувалися у місті».

Виставка працюватиме до 27 грудня в ARTAREA Dnipro за адресою Троїцька площа, 5А.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...