App Store Google Play

У Дніпрі оновлюють історичну будівлю столітньої школи №122

25 Листопада 21:30
У Дніпрі оновлюють історичну будівлю столітньої школи №122

Для півтисячі учнів приводять до ладу Дніпровську школу №122. Будівлі навчального закладу понад 100 років. Оновлюють головний корпус. Ще передбачений благоустрій території та реконструкція стадіону. Про це повідомив перший заступник голови Дніпропетровської ОДА Володимир Орлов. 

«Освітню інфраструктуру розвиваємо в різних куточках Дніпропетровщини. Пишаємося оновленими школами, ліцеями, гімназіями. А ще яскравими дитячими садочками, побудованими «з нуля». Сучасною, теплою та затишною буде й школа №122 у Дніпрі», – зазначив Володимир Орлов. 

Реконструкція відбувається обласним та державним коштом. 

«Школа історична, їй понад сто років. Вона 1916 року. Це не просто буде відремонтоване приміщення, нові парти. Створимо новий сучасний, безпечний простір», – сказав голова Дніпропетровської обласної ради Микола Лукашук. 

За свою історію заклад пережив декілька реорганізацій. Починав як приватна жіноча гімназія, далі став залізничною трудовою семирічною школою. Під час Другої світової війни окупанти підпалили будівлю. Її відновлювали до 1951 року. З тих під – жодного капітального ремонту.

«Тріщини у фундаменті, на стелі, зношені мережі. Прохолодно було у класах, гарячої води не мали. Тепер ми впевнені, що все буде добре, що буде гарно», – розповіла в.о. директора школи №122 Євгенія Тиханова. 

Підрядники вже утеплили фундамент будівлі. Тепер працюють над фасадом. 

Замінюють покрівлю. Майже закінчили демонтажні роботи на другому поверсі.

«Програма Президента України «Велике будівництво» прийшла і сюди, на лівий берег Дніпра в Самарський район. Дуже важливо, щоб і в приватному секторі, не лише в центрі міста, модернізувалися школи», – наголосив народний депутат України Дмитро Кисилевський. 

Наступним етапом будівельники прокладатимуть нові комунікації. Зокрема, й опалення. 

Згодом встановлять енергоощадні сучасні вікна. Всередині укріплюватимуть перекриття. Робитимуть більш зручне планування.  

«Не очікували таких змін. Хочемо побачити щось класне. Щоб в радість навчатися і молодшим учням, і старшокласникам», – у передчутті 8-класниця Поліна Тананкова. 

«Усі моя родина – від бабусь і дідусів, випускники цієї школи.  Я, діти навчалися. Ціла родинна династія виросла в цих стінах. Потрібно зберегти будівлю з її неповторною автентичністю та неймовірною атмосферою», – додала місцева мешканка Юлія Турлюн. 

У Дніпровській школі №122 навчаються 500 дітей. Є й дошкільне відділення майже на 130 вихованців.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...