App Store Google Play

Суд вирішив повернути готель «Парус» у власність Дніпра

23 Листопада 14:00
Суд вирішив повернути готель «Парус» у власність Дніпра

Готель «Парус» повертають у власність Дніпра. Днями суд другої інстанції виніс рішення на користь громади. Мова про розірвання договору купівлі-продажу відомого недобуду між Дніпровською міськрадою та компанією «Ромбус Приват». Про це повідомдяє Дніпроград з посиланням на Дніпро.TV.

Постанова центрального апеляційного господарського суду про розірвання договору між Дніпровською міськрадою та приватною компанією «Ромбус Приват» вступила в законну силу 18 листопада.

“Відбувся розгляд першої інстанції в господарському суді Дніпропетровської області. Було рішення на нашу користь після розгляду апеляційної скарги також в суді апеляційної інстанції. Рішення залишилось таким, як його ухвалив суд першої інстанції”, - зазначила Юлія Олійник, юристка Дніпровської міськради.

Позов до суду Дніпровська міськрада подала у грудні 2020 року. Головна претензія – порушення умов договору приватною компанією. Згідно із документом, «Ромбус Приват» мала завершити будівництво готельного комплексу «Парус» до 16 серпня 2020 року. Але по факту так цього і не зробила. Суд встановив відсутність дозвільної документації у відповідача, відсутність документації щодо введення об’єкта в експлуатацію.

Готель «Парус» почали зводити у Дніпропетровську у 1975 році. У 95-му будівництво припинили повністю. І відтоді вже чверть століття 28-поверхова будівля стоїть безгосподарною.

"У часи, коли наша держава здобула незалежність, у цієї будівлі з'явився власник. Власник взяв на себе зобов'язання привести цю будівлю до ладу, провести його реконструкцію, упорядкувати прилеглу територію. Жодну з цих вимог він не виконав, і нескінченно вимагав і вимагав продовження оренди", - розповів Михайло Лисенко, заступник міського голови Дніпра.

У мерії додають: з роками технічний стан відомого дніпровського довгобуду погіршувався, нині став незадовільним. На підтвердження цього мають експертні висновки.

Наталя Росітюк, юристка Дніпровської міськради розповіла, що є певні ознаки його руйнування, що неминуче призведе до негативних наслідків незавершеного будівництва готельного комлпексу «Парус».

Право власності компанії «Ромбус Приват» на об’єкт не може використовуватися на шкоду мешканцям, говорять юристи. Мова про захаращену територію та нещасні випадки, які періодично трапляються на території готелю «Парус». Тому апеляційна інстанція і винесла рішення на користь громади Дніпра.

Лишити таким готель чи публічно підірвати і збудувати щось нове - у мерії поки роздумують. Говорять, приватна компанія «Ромбус Приват» протягом 20 днів може подати касаційну скаргу і призупинити попереднє рішення суду, і розпочати новий розгляд по суті.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...