App Store Google Play

У Марганці на Дніпропетровщині врятували від спилювання віковий дуб

17.11.2021 23:00
У Марганці на Дніпропетровщині врятували від спилювання віковий дуб

У Марганці на Дніпропетровщині містяни врятували від спилювання віковий дуб. Про це в ефірі Українського радіо Дніпра повідомив директор Марганецького міського краєзнавчого музею, керівник товариства «Марганець туристичний» Мар’ян Корбут.

Він розповів: під час експедиції учасники товариства виявили дерево і дізналися, що воно продане на дрова. Зараз дуб під наглядом, біля нього з'явилась інформаційна табличка.

За словами музейника, експедиція відбулася у балці, де були перші марганцеві копальні. Широку крону дуба учасники помітили випадково.

«Ми були вражені, бо перед нами стояв дуб-велетень, дуб-красень. Для нашого міста – це неймовірна знахідка. Такі дуби росли на Великому Лузі , який був затоплений у 1956 році. Нас вразило те, що дерево збереглося до наших часів, адже навкруги все масово випилюють», – сказав Мар’ян Корбут.

Потім учасники товариства з'ясували, хто викупив дерева під спилювання, та знайшли власника.

«Власник розповів про свої наміри. Він купив дерева, щоб спиляти їх на дрова. Ми запропонували йому викупити у нього дерево. Нам була заявлена конкретна сума коштів. Але згодом чоловік, який викупив дерева під спилювання, обміркувавши ситуацію, заявив, що не стане брати з нас ані копійки, оскільки ми займаємось правильною та корисною справою», – сказав музейник.

Дерево назвали Володимиром.

За інформацією товариства «Марганець туристичний», окрім дуба, у Марганці росте вікова верба, яка має обхват у понад п’ять метрів. Біля неї розташований музей просто неба.

Теги: дуб, спил

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Я пам'ятаю цю країну іншою

Перші мої покупки я робив ще на гроші з Леніним. Батьки відправляли мене малого в сільський магазин із прадідом, ветераном Великої Вітчизняної (це вона зараз Друга Світова:). Точніше купував він, а я...
Ярина Желдак

Незалежність

Скільки у цих словах гордості і болю. Втрат і надбань. Пожертв і здобутків. Незалежність має кольори. Такі ж, як у сміливості, рішучості, віри, безмежної любові і вдячності. Незалежність - ц...
Я знаю, що серед наших читачів дуже багато щирих патріотичних українців, яким не байдуже майбутнє країни. Я також знаю, що далеко не всі з цих людей зараз зі зброєю на фронті (і на це є...
Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...