App Store Google Play

У Дніпрі встановили 20 бордів до Дня української писемності

10.11.2021 08:00
У Дніпрі встановили 20 бордів до Дня української писемності

На Дніпропетровщині встановили борди до Дня української писемності та мови. Їхнє створення ініціював дніпрянин Олег Чистопольцев. Каже: у такий спосіб вирішив популяризувати українську, передає Дніпроград з посиланням на Суспільне.

Як розповів Суспільному автор ідеї, він винайняв дизайнера, розробив кілька варіантів макету та звернувся до облдержадміністрації. Макет розмістили на двадцяти бордах, призначених для соціальної реклами.

“Спочатку було два варіанти, я просто їх намалював та виклав у себе на сторінці у фейсбуці, щоб порадитися з людьми: яке гасло, який слоган зробити основним. В обговоренні зійшлись на тому, що краще “Мова України — українська”. Це мова усіх тих, хто ототожнює себе з Україною. Це наша головна, загальнозрозуміла мова, яку мають знати усі громадяни”, - говорить Олег Чистопольцев.

Крім того, на макеті вказали посилання на платформу з ресурсами для вивчення української.

Зокрема, безкоштовні курси у Дніпрі проводить “Просвіта”. Голова організації Сергій Тютюнник каже, курси організовують з 2017 року. Заняття тривають двічі на тиждень з вересня до травня. Долучитися можна на будь-якому етапі.

На курси приходять дорослі дніпряни. Це і працівники галузі обслуговування, туристичних агентств, банківські працівники, інженери-проєктувальники. Середній вік, я би сказав, сорок років”, - розповів голова дніпровської “Просвіти”.

За словами Сергія Тютюнника, зараз на курсах працює дві вчительки, одна з них має науковий ступінь кандидата наук з української мови.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...