App Store Google Play

Оновлення електромереж: на лівому березі Дніпра реконструюють високовольтну підстанцію

09.11.2021 20:00
Оновлення електромереж: на лівому березі Дніпра реконструюють високовольтну підстанцію

ДТЕК Дніпровські електромережі завершує реконструкцію великої високовольтної електропідстанції «Кільцева Лівобережна» (КЛ) напругою 150 кВт, яка забезпечує мешканців лівобережної частини міста, а також Слобожанського та Підгородного. Вона є частиною проєкту модернізації електроінфраструктури Дніпра та області.

Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на пресслужбу міськради Дніпра.

Аби підстанція «КЛ» працювала більш надійно та стабільно, тут замінили основний вузол – силовий трансформатор 150 кВ. Це великий агрегат заввишки понад 6 метрів та завважки 86 тонн. Трансформатор, що демонтували, вже вичерпав свій ресурс. Новий же дозволить підвищити надійність електропостачання, автоматично регулювати рівень напруги у мережі. І, як наслідок, доставлятиме якісну електроенергію кінцевим споживачам. Будівництво підстанції відвідав заступник міського голови Дніпра Михайло Лисенко.

«Реконструкція цієї системоутворювальної підстанції дозволить забезпечити безперебійною та якісною напругою майже 35 тисяч абонентів: мешканців лівобережжя, промислові підприємства («Інтерпайп НТЗ» та інші). Стабільну високу потужність зможуть отримати також такі енергоємні проєкти, як Індустріальний парк, що будується, та артоб'єкти Dnipro Light Flowers. Це один із важливих енергопроєктів, який дозволяє модернізувати лінії та електрообладнання Дніпра відповідно до потреб його мешканців», – зазначив Михайло Лисенко.

На підстанції вже встановлено новий силовий трансформатор, оснащений сучасною системою автоматичного регулювання напруги. За заданим алгоритмом вона самостійно визначає, коли необхідно підвищити, а коли опустити рівень напруги в мережі. Зараз йде налагодження автоматики та релейного захисту. Крім того, виконано будівництво абсолютно нових маслоприймачів та маслозбірників, які не дозволять трансформаторній оливі потрапити на ґрунт та виключають негативний вплив на навколишнє середовище. Також від повітряних ліній підстанції «КЛ» буде живлення для нової  електропідстанції першої категорії потужністю 16,5 МВт, яка забезпечить індустріальний парк та міські артоб'єкти Dnipro Light Flowers безперебійною та якісною напругою.

«ДТЕК – бізнес, що діє в інтересах України. Цього року ми інвестуємо в модернізацію підстанції «КЛ» у Дніпрі понад 21 млн грн, а також проводимо велике оновлення ліній. Реалізація таких масштабних проєктів стала можливою завдяки впровадженню стимулювальних інвестиції RAB-тарифів у 2021 році. Вони дозволили компанії збільшити інвестиції в енергетичну інфраструктуру регіону на 34 % у порівнянні з 2020-м. А значить – провести набагато більше модернізаційних змін для покращення якості та надійності електропостачання для сотень тисяч наших клієнтів у Дніпрі та області», – зазначив генеральний директор ДТЕК Дніпровські електромережі Андрій Терещук.

Загалом цього року компанія інвестує у розвиток електроінфраструктури понад 1 млрд грн. Окрім підстанції у Дніпрі, ДТЕК планує повністю замінити понад 249 кілометрів ліній електропередач та виконати переоснащення 1200 розподільчих пунктів та трансформаторних підстанцій.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Як ми облаштуєм «Расію»

Коли ми переможемо, коли армія Москви зазнає неминучого військового розгрому, а терен сучасної держави Україна буде звільнено від окупантів, ми маємо спільно з усім цивілізованим світом не лише здійсн...
Максим Мірошниченко

Як почнеться розвал росії?

Поразку на полі бою путінський режим не переживе. Може в конвульсіях буде оголошення мобілізації, але вона провалиться і режим розсипеться сам собою. Повернення Україні Донбасу і особливо Криму відкри...
Перемовини дають Путлеру тактичну передишку, шанс закріпитися на окупованих територіях, перегрупуватися, обманути і знову піти в наступ, щоби змусити нас до капітуляції. Ми маємо битися, щомиті і...
Раптом мені наснився мій колишній китайський партнер, пан Лю, дуже шанований у Китаї бізнесмен та інвестор, засновник багатомільярдного фонду. Він серйозно дивився на мене і говорив: "Лосія ето оцінь,...