App Store Google Play

Громади Дніпропетровської області готуються до Всеукраїнського перепису населення 2023 року

6 Листопада 10:00
Громади Дніпропетровської області готуються до Всеукраїнського перепису населення 2023 року

Громади Дніпропетровської області готуються до перепису населення. Проведення Всеукраїнського перепису населення у 2023 році стало темою чергової інформаційної сесії, яку організував Регіональний офіс "U-LEAD з Європою" у Дніпропетровській області. Актуальність теми підтверджується кількістю учасників - у сесії взяли участь понад 100 фахівців з усіх громад регіону, передає Дніпроград з посиланням на U-LEAD.

"Сьогоднішня зустріч особлива. Хтось може сказати де той 2023 рік? Але глобальний процес Всеукраїнського перепису населення потребує підготовки не просто за рік, він вимагає системної роботи, врахування необхідних бюджетних асигнувань, приведення до робочого вигляду реєстрів та інших облікових документів у громаді. Адже децентралізація наближує послуги до людей та передає значні повноваження на місця і для якісної роботи з населенням, необхідно знати правдиву статистичну інформацію", - зазначила керівниця Регіонального офісу "U-LEAD з Європою" у Дніпропетровській області Олена Тертишна.

Інформаційну сесію проводили Світлана Лукашова, заступниця начальника Головного управління статистики у Дніпропетровській області, та Ольга Лукашова, начальниця сектору переписів Головного управління статистики у Дніпропетровській області.

Модерував захід радник з питань місцевих фінансів та управління Регіонального офісу Андрій Мужевський.

"Останній перепис в Україні проводився у 2001 році. За рекомендаціями ООН дослідження щодо кількості та інших параметрів населення потрібно проводити раз на 10 років. Перепис населення - це єдине джерело статистики, яке дозволяє розраховувати фінансові витрати та складати стратегію дій, яка відповідає сучасним умовам", - зазначила заступниця начальника Головного управління статистики у Дніпропетровській області. І додала, що організація перепису вимагає співпраці представників державних установ всіх рівнів.

Учасників ознайомили із проєктом організаційного плану Всеукраїнського перепису населення 2023. Орієнтовно підготовчі процеси мають розпочатися у грудні 2021 року і триватимуть до лютого 2023 року, а сам перепис запланований на весну 2023 року. Як зазначили спікери, цей процес вимагатиме допомоги фахівців територіальних громад та їх відповідального ставлення до цієї події. Крім того, слід відмітити, що активна фаза розпочнеться з моменту прийняття Урядом двох документів, які регламентують процес перепису. І тоді, впродовж місяця будуть створені міжвідомчі комісії на обласному та районному рівнях, а також у громадах.

Одним із заходів, які наразі можуть зробити органи місцевого самоврядування - це впорядкування адресного господарства територіальної громади та встановлення на будинках аншлагів (табличок з адресою), що допоможе краще орієнтуватися фахівцям з перепису.

Планується, що перепис буде проводитися комбінованим методом: для дослідження використають як електронні дані, так і інформацію з анкетування.

Спікери пояснили алгоритм добору кадрів, які будуть проводити Всеукраїнський перепис у 2023 році. Для реєстраторів буде проведено навчання, а також з ними будуть укладені угоди.

Учасників ознайомили із переліком нормативно-правових актів для проведення перепису населення та методологічними засадами його організації, а також розповіли про повноваження посадових осіб місцевого самоврядування щодо сприяння в організації Всеукраїнського перепису населення у 2023 році.

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян, та розширює можливості громад.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...