App Store Google Play

Правозахисники Січі добилися в суді справедливої пенсії для ветерана АТО

02.11.2021 08:00
Правозахисники Січі добилися в суді справедливої пенсії для ветерана АТО

Дніпропетровський окружний адміністративний суд визнав протиправним нарахування ветерану невідповідної пенсії. Домогтися справедливості ветерану допомогла ПГ "СІЧ", передає Дніпроград з посиланням на допис юристів.

Учасник бойових дій на Сході України Богдан Антипов після важкого поранення переніс 6 операцій. Відповідно до довідки медико-соціальної експертизи від 05.07.2017, Богдану було призначено пенсію по інвалідності, як звільненому з військової служби. У липні 2018-го йому встановили III групу інвалідності, пов’язану із проходженням військової служби і нарахували пенсію в розмірі 40%. Але ж Богдан отримав поранення під час бойових дій і йому мали нарахувати пенсію у розмірі 60%.

«Мені спершу надали статус «інваліда війни», потім його забрали і надали статус «ветерана армії», хоча я в армії ніколи не був, тільки в бойових діях брав участь, де і отримав поранення. Через те, що військова частина не зробила акт розслідування, пенсію мені нарахували в 4 рази менше тієї, яка повинна бути», - ділиться Богдан Антипов.

У жовтні 2020 року Богдан надіслав звернення до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області щодо перерахунку своєї пенсії, але отримав відписку.

Чоловік майже втратив надію на отримання відповідної пенсії і звернувся до юристки Правозахисної Групи «СІЧ» Віталії Серебрянської, яка допомогла скласти позовну заяву до суду, зібрати необхідні документи та домогтися справедливості.

«Нарахування Богдану пенсії у розмірі 40% від грошового забезпечення є протиправним! Особам з інвалідністю внаслідок війни III групи, призначається пенсія по інвалідності у розмірі 60% від відповідних сум грошового забезпечення (заробітку), згідно Закону № 2262-XII «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби», - пояснює Віталія Серебрянська.

Оцінивши докази справи, Дніпропетровський окружний адміністративний суд встановив факт того, що Богдан отримав поранення під час бойових дій в зоні АТО, а не просто на військовій службі, як наразі стверджує МСЕК і Пенсійний фонд. Також суд визнав протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Дніпропетровській області щодо нарахування Богдану невідповідної пенсії у розмірі 40% та зобов`язав призначити, нарахувати та виплатити пенсію у розмірі 60% з 05.07.2017 року.

"Учасники бойових дій, які отримали поранення під час виконання військового обов’язку в районі проведення АТО та які мають групу інвалідності, пов’язану із проходженням військової служби, мають право отримувати пенсію відповідно Закону! Боріться за свої права і у разі потреби звертайтесь до наших юристок!", - зазначають у ПГ "СІЧ".

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Як ми облаштуєм «Расію»

Коли ми переможемо, коли армія Москви зазнає неминучого військового розгрому, а терен сучасної держави Україна буде звільнено від окупантів, ми маємо спільно з усім цивілізованим світом не лише здійсн...
Максим Мірошниченко

Як почнеться розвал росії?

Поразку на полі бою путінський режим не переживе. Може в конвульсіях буде оголошення мобілізації, але вона провалиться і режим розсипеться сам собою. Повернення Україні Донбасу і особливо Криму відкри...
Перемовини дають Путлеру тактичну передишку, шанс закріпитися на окупованих територіях, перегрупуватися, обманути і знову піти в наступ, щоби змусити нас до капітуляції. Ми маємо битися, щомиті і...
Раптом мені наснився мій колишній китайський партнер, пан Лю, дуже шанований у Китаї бізнесмен та інвестор, засновник багатомільярдного фонду. Він серйозно дивився на мене і говорив: "Лосія ето оцінь,...