App Store Google Play

На Дніпропетровщині попрощалися з дисидентом, громадським діячем і художником Іваном Шуликом

31.10.2021 12:00
На Дніпропетровщині попрощалися з дисидентом, громадським діячем і художником Іваном Шуликом

На Дніпропетровщині попрощалися з дисидентом, громадським діячем і художником Іваном Шуликом. Жалобна церемонія, на яку зібралися його рідні, товариші й багаторічні однодумці, відбулася в храмі Різдва Пресвятої Богородиці на житловому масиві Червоний Камінь в Дніпрі, повідомляє Дніпроград з посиланням на Радіо Свобода.

Шулик був однією з яскравих постатей проукраїнського руху в регіоні наприкінці 80-х-початку 90-х років. За інформацією голови обласного Товариства політв’язнів і репресованих Івана Дремлюги, з іменем Шулика пов’язане відродження обласної «Просвіти» 1988 року, створення обласного осередку Народного Руху 1989-го, проведення всіх масових заходів у Дніпрі, спрямованих на розхитування комуністичного режиму й здобуття незалежності.

16 липня 1991 року вперше у Дніпропетровську, на площі біля театру імені Шевченка, Шулик з однодумцями закріпив синьо-жовтий прапор, за що на нього відкрили два кримінальні провадження. Активістів побили, а сам Шулик оголосив публічне голодування.

28 серпня того ж року він організував підняття синьо-жовтого прапора при вході до міськради, а 29-го серпня – над будівлею.

 

Уродженець селища Петриківка на Дніпропетровщині, Шулик також був талановитим художником. Закінчивши поліграфічний інститут у Львові за фахом художник книги, він понад 20 років працював головним художником у театрах Дніпра, викладав у театрально-художньому коледжі, був володарем кількох театральних премій – міжнародної імені Владислава Клеха й регіональної «Січеславна» упродовж п’яти сезонів.

Поховали Шулика в його рідному селищі Петриківка.

Напередодні міський голова Дніпра Борис Філатов заявив, що Шулика удостоїли звання почесного громадянина міста. Цього рішення кілька громадських організацій Дніпра домаглися упродовж шести років.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...