App Store Google Play

Чи потрібне Україні Державне бюро розслідувань?

31.10.2021 21:20
Чи потрібне Україні Державне бюро розслідувань?

У листопаді 2018 року почало працювати «українське ФБР» – Державне бюро розслідувань. Цю правоохоронну структуру було створено для розслідування кримінальних справ, вчинених посадовими особами, які згідно з ч. 1 ст. 9 Закону «Про державну службу», займають особливо відповідальне становище у країні. Держбюро розслідувань може «копати» під начальників державних управлінь, народних депутатів, міністрів, суддів і навіть президента.

Як виявилося, робота українських антикорупціонерів поняття абстрактне, а оплата їхньої «праці» дуже конкретна. Заробітна плата слідчих ДБР перевищує середню зарплату в нашій країні у 5 разів. Це не казка, а сувора реальність, цифри вражають.

На 2019 рік середньомісячна заробітна плата одного працівника ДБР становила 42.4 тис грн. На 2020 р. зазначені витрати передбачені ДБР на одну особу рядового та начальницького складу – 58,4 тис грн, державного службовця – 52,8 тис грн.

На початку березня 2021 року Державне бюро розслідувань опублікувало на своєму сайті Паспорт бюджетної програми на 2021 рік. Обсяг бюджетних призначень становить 2 млрд. 484 млн. 78 тис. гривень. На забезпечення виконання функцій та завдань, покладених на ДБР, спрямовано 2 млрд 484 млн 12 тис. гривень, та на погашення кредиторської заборгованості зареєстрованої в органах ДКСУ – 65,6 тис. гривень. Середньооблікова чисельність працівників рядового та начальницького складу становить 1 тис. 160 осіб, середня кількість державних службовців та інших працівників системи ДБР становить 540 осіб. Середня заробітна плата особи начальницького складу становить 67,3 тис. гривень, а одного державного службовця чи іншого працівника – 60,9 тис. гривень. Також у Паспорті бюджетної програми зазначаються середні витрати на придбання одного спецтранспорту – 1 млн. 15 тис. гривень, середні витрати на придбання одиниці комп'ютерної чи іншої техніки – 37,4 тис. гривень.

Саме тоді виконувач обов'язків директора Державного бюро розслідувань Олексій Сухачов під час звіту у Верховній Раді про роботу ДБР скаржився на недостатнє фінансування, що їм не вистачає приміщень, обладнання, людей. Розповідав Сухачов і про резонансні справи.

Як виявилося, левова частка кримінальних проваджень, розслідуваних ДБР, припадає на самовільне залишення військової служби. Тобто правоохоронний орган із величезними зарплатами, який має розслідувати корупцію серед державних службовців, реально розслідує самоволки, коли хлопці залишають військову частину та йдуть купувати кока-колу?!

Звіт Олексія Сухачова не влаштував нардепів. Вони звинуватили ДБР у відсутності результатів розслідування щодо зриву спецоперації із затримання «вагнерівців».

«Цей звіт повне лайно. Коли ви вручите підозру Андрію Єрмаку за зрив спецоперації по «вагнерівцях» за державну зраду, коли це буде, назвіть дату», – вимагав народний депутат партії «Слуга народу» Гео Лерос.

«Мені чесно кажучи соромно, коли я читала цей звіт і коли я розуміла, коли створювалася найбільша махіна, яка мала розслідувати усі непідслідні НАБУ злочини, розслідувати всіх чиновників, державних службовців, тому дуже багато можна зараз писати красивих звітів, але нам потрібні реальні справи", – висловилася про роботу Державного бюро розслідувань депутат Верховної Ради партії «Голос» Олександра Устинова.

«Директор ДБР в офіційному звіті до парламенту подає, що кількість підписників сторінки ДБР в ФБ виросла на 12 тис. Ну добре, хоч не лайками звітують. Це просто сором. Іспанський сором», – поділилася на своїй сторінці у Фейсбуці Олександра.

До того ж, Державне бюро розслідувань за два місяці розслідування ДТП за участю народного депутата Олександра Трухіна партії «Слуга народу» не спромоглося встановити, хто був за кермом автомобіля. У справі призначено близько 10 судових експертиз, які проводять експертні установи. Висновків експертів поки що немає. «Жодної нової інформації на сьогодні немає», – повідомляють у відомстві.

За три роки в Україні не поменшало ні корупції, ні злочинності у вищих ешелонах влади. Державне бюро розслідувань саме стало гаванню відчайдушних корупціонерів.

Наприкінці жовтня 2021 року у Києві співробітники СБУ провели спецоперацію, під час якої затримали двох співробітників Державного бюро розслідувань, які отримали від підприємця гроші для передачі хабара. На замовлення бізнесмена ті, хто має боротися з корупцією, самі намагалися підкупити працівника прокуратури, щоб вирішити питання із забудовою. За інформацією СБУ, затримані системно «кришували» нечесний бізнес.

Чи довго проіснує бюро, яке вже запустило механізм «видоювання по максимуму». Враховуючи розміри зарплат та надбавок, суспільство має звертати більше уваги на дієвість таких антикорупційних органів. Ефективність роботи Державного бюро розслідувань не доведена, тож такі високі зарплати – неефективне використання бюджетних коштів під час кризи.

DneprNews.info

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...