App Store Google Play

На Дніпропетровщині катастрофічно не вистачає вологи для озимих культур

25 Жовтня 12:30
На Дніпропетровщині катастрофічно не вистачає вологи для озимих культур

В другій декаді жовтня на Дніпропетровщині утримувалася помірна за температурним режимом з незначною кількістю опадів погода. На значній частці посівних площ озимих відмічаються нерівномірні сходи або ж повна їх відсутність через катастрофічну нестачу вологи. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на ДУ Інституту зернових культур НААН.

За даними регіонального ЦГМ середньодобові температури повітря більшість часу були на 1-2℃ вищими або близькими до норми і знаходилися в межах 9-12℃: лише в останні 3 дні декади температурні показники на 3-5℃ були нижчими за норму і становили 5-7℃ тепла.

Незначні опади у вигляді дощу відзначались протягом 1-2 діб, їх кількість на переважній частині області становила 1-9 мм (9-70% від норми).

На значній частині посівних площ пшениці озимої відмічаються нерівномірні сходи, або ж вони повністю відсутні через недостатні запаси продуктивної вологи в посівному та орному шарах грунту. Особливо це стосується посівів озимини, яка висівалася після соняшнику, де необхідна волога для проростання насіння у верхніх шарах ґрунту (0-20 см) майже повністю відсутня і знаходиться у межах від 0 до З мм.

Також достатньо складний стан посівів відмічається і на полях пшениці озимої після стерньових попередників, де різновікові рослини знаходяться на різних етапах свого розвитку — від появи сходів до утворення 2-3 листків. На більшості полів відмічається т.з. «рябчик», де сходи утворили 55-75% рослин.

Разом з тим, у задовільному стані знаходяться посіви після кращих попередників — чорного пару, гороху та ріпаку, де сівба пшениці озимої проводилася в ранні та в першій половині оптимальних строків (7-20 вересня). На таких полях рослини знаходяться у фазі кущіння, утворивши від 2 до 4 пагонів. За сівби на початку пізніх строків (3-5 жовтня) у рослин відмічаються повні сходи.

За проведення сівби озимини після соняшнику в другій половині вересня та в першій половині жовтня сходи майже повністю відсутні, що пояснюється перш за все тривалою відсутністю продуктивних опадів (більше 2-х місяців), яка зумовила значну нестачу необхідної вологи для проростання насіння та росту і розвитку рослин.

Загалом, на даний час погодні умови за температурним режимом є сприятливими для озимих зернових культур, але на полях відмічається значний дефіцит агрономічно цінної вологи в ґрунті, що безумовно може негативно означитися як на результатах перезимівлі рослин, так на їх продуктивності в наступному році.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...