App Store Google Play

У Дніпрі більше ніж тисяча будинків перейдуть на індивідуальне опалення

19 Жовтня 21:30
У Дніпрі більше ніж тисяча будинків перейдуть на індивідуальне опалення

У Дніпрі 1056 багатоквартирних будинків планово відключатимуть від системи центрального опалення після встановлення індивідуального опалення. Таке рішення ухвалили депутати міської ради (№ 67/8 від 23.06.2021 та № 110/9 від 28.07.2021). Передбачається, що перехід триватиме декілька років. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на пресслужбу міськради Дніпра.

У 52 з цих домів внутрішньобудинкові котельні досягли граничного строку експлуатації та потребують капітального ремонту. За новими державними будівельними нормами котельні мають виноситися за межі домів, а це потребує значних капіталовкладень. Ще 1004 будівель – це одно- та триповерхові доми. Тут мешканці через законодавчі норми сплачують тариф за тепло вищий, ніж мешканці багатоповерхівок.

Якщо будинок дніпрянина є у переліку, затвердженому Дніпровською міською радою, йому необхідно звернутися до КП «Теплоенерго» міської ради для отримання технічних умов. Якщо абонент не має заборгованостей за централізоване опалення, послуга – безкоштовна.

«Аби отримати технічні умови, потрібно звернутися за адресою: вул. Глінки, 15-А. На базі абонентського відділу створено спеціальний консультаційний центр. Із собою потрібно мати паспорт, ІНН, копію технічних документів на квартиру, копію документа, який підтверджує право власності, а також довідку про відсутність заборгованості. Останню довідку також можна отримати на вул. Глінки, 15-А. Якщо є будь-які запитання, можна проконсультуватися за номером телефону 778-10-42», – зазначила помічниця директора КП «Теплоенерго» Дніпровської міської ради Анастасія Сухіна.

Якщо дніпряни вирішили перейти на газове індивідуальне опалення, їм необхідно звернутися до «Дніпрогазу». Детальна інформація про необхідні документи є на офіційному сайті підприємства https://dpgor.dsoua.com/ua. Консультації можна отримати у клієнтському просторі по вул. Паторжинського, 24.

«Загальний пакет документів – це технічні характеристики на житлове приміщення, копія технічного паспорту, заява, опитувальний лист, копія документу, який підтверджує право власності, акт розмежування балансової належності та експлуатаційної відповідальності сторін, копію ІНН та паспорта, довідку про кількість зареєстрованих осіб, акт придатності димових та вентиляційних каналів, копії сертифікатів на встановлене обладнання. Спеціалісти «Дніпрогазу» у разі встановлення індивідуального опалення проводять оцінку приміщення, визначають, де потрібно встановити обладнання і так далі. Для нас важливо, аби газове обладнання працювало безпечно», – зазначив директор з капітального будівництва АТ «Дніпрогаз» Володимир Ткаченко.

Якщо ж мешканці міста вирішать встановити у своїй квартирі індивідуальне електричне опалення, то їм необхідно звертатися до обслуговчої електроорганізації, наприклад, ДТЕК, Центральної енергетичної компанії, мережі «Укрзалізниці». Зокрема, ДТЕК Дніпровські електромережі обслуговують близько половини будинків, які є у переліку, затвердженому Дніпровською міською радою.

«Перш ніж встановлювати індивідуальне електричне опалення у будинках, які були побудовані до 2005 року, потрібно збільшувати потужність електромережі (якщо у цьому будинку не було реконструкції електромереж). Для цього, відповідно до законодавства, до нас повинен звертатися балансоутримувач будинку – ОСББ чи обслуговча компанія. Це потрібно, аби внутрішньобудинкові мережі не згоріли, а мешканці будинків, які перейшли на індивідуальне опалення, не залишилися без тепла взимку. Аби балансоутримувачу звернутися до нас, він повинен заповнити заявку на сайті ДТЕК – це своєрідна анкета. Нині до нас ще не зверталися із такими заявками», – зазначив генеральний директор ДТЕК Дніпровські електромережі Андрій Терещук.

Коли вже мешканці квартир встановили індивідуальне опалення, вони можуть звернутися до міської ради за отриманням компенсації.

«Нам необхідно буде надати технічну документацію, яка залишилась «на руках» після встановлення індивідуального опалення, чеки на придбання обладнання, заяву, паспорт, ІНН. Комісія, яку я очолюю, розглядає ці звернення та виділяє кошти на компенсацію. Документи необхідно надавати за адресою: вул. Воскресенська, 16», – зазначив директор департаменту житлового господарства Дніпровської міської ради Владислав Грицай.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...