App Store Google Play

У Дніпрі представили проєкт меморіального комплексу жертвам Голокосту

14 Жовтня 15:30
У Дніпрі представили проєкт меморіального комплексу жертвам Голокосту

У Дніпрі відзначили 80-ті роковини першого масового розстрілу євреїв нацистами. Біля ЦУМу провели міжконфесійну молитву. Потім учасники пройшли маршем пам'яті до стели жертвам Голокосту в парку Гагаріна. Тут відбувся траурний мітинг, на якому презентували проєкт майбутнього меморіального комплексу.

80 років тому в парку Гагаріна нацисти розстріляли близько 11 тисяч євреїв. Федір Грищев розповідає: його родичів також вбили під час Другої світової.

“Не тут, не у Дніпрі, а в іншому обласному центрі — у Вінниці. У таких саме ровах лежать мої родичі. Людей просто знищували цілеспрямовано, системно”, - говорить чоловік.

Вчителька Олена Ступак запросила на захід своїх учнів. Каже: не може лишатися осторонь цієї теми.

“Я українка, але я не хочу, щоб на нашій землі чи будь-де повторювалися такі ситуації, де знищується цілий народ. Просто через те, що він такої національності”, - каже Олена.

Під час мітингу Єврейська громада Дніпра представила проєкт майбутнього меморіального комплексу, який планують встановити на місці розстрілів. За словами директора єврейської громади Дніпра Зеліга Бреза, комплекс мають створити впродовж 2022 року. Він матиме 11 тисяч ніш на честь кожного із загиблих. Крім того, тут будуть увічнені 4200 імен жертв, які вдалося встановити.

“Єврейська громада Дніпра оголосила збір коштів на створення цього меморіалу. Від усіх небайдужих людей, організацій. Ми дуже розраховуємо, що кожна людина зголоситься, зробить внесок. І на цьому місці жителі міста, відвідувачі з інших країн зможуть побачити і відчути атмосферу тих страшних подій”, - сказав Зеліг Брез.

Учасники мітингу запалили символічні свічки пам’яті, аби вшанувати загиблих.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...