App Store Google Play

Вчені хочуть зберегти старший за Стоунгендж кромлех, знайдений на Дніпропетровщині, на тому ж місці

13 Жовтня 11:00
Вчені хочуть зберегти старший за Стоунгендж кромлех, знайдений на Дніпропетровщині, на тому ж місці

Вчена рада Інституту археології Академії наук України вирішила зберегти Новоолександрівський кромлех на місці де його знайшли. Про це Суспільному повідомила директорка Обласного центру з охорони історико-культурних цінностей Лідія Голубчик, передає Дніпроград.

У березні 2021 року під час розкопок кургану поблизу Новоолександрівки археологічна експедиція відшукала понад 60 кам’яних брил, викладених колом. Тепер, за словами Лідії Голубчик, кромлех мають включити до державного реєстру нерухомих пам’яток.

Однак для цього необхідно отримати науковий звіт археологів, робота над яким усе ще триває. Лідія Голубчик каже: Інститут археології вимагає здати звіт до березня 2022 року, каже фахівчиня.

«За усними розмовами й за листами, які управління культури облдержадміністрації направляло до організації дослідника, ми знаємо, що науковий звіт поки що готується. І що цей об’єкт буде передаватися на подальше зберігання до органу виконкому місцевого рівня, тобто виконкому Новоолександрівської селищної ради. Але поки що процедура передачі не відбулася. Тобто, зараз ані ОТГ, ані обласна адміністрація не можуть приймати ніяких рішень», – пояснила вона.

Керівник археологічної експедиції Дмитро Тесленко каже: технічний звіт мають надати центру з охорони історико-культурних цінностей вже найближчим часом. Однак точні терміни не називає.

На підставі звіту, за словами Лідії Голубчик, можна буде створити облікову документацію.

«У результаті проведених робіт курган перетворився тепер на кромлех. І тому цей об’єкт, який знайшли й потребує облікування, під тим же обліковим номером, під яким був взятий курган, буде внесений в державний реєстр пам’яток України як кромлех», – додала вона.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...