App Store Google Play

Українців з боргами почали ловити на дорогах: змушують платити на місці

11 Жовтня 18:30
Українців з боргами почали ловити на дорогах: змушують платити на місці

В Україні почали примушувати громадян до сплати боргів прямо на дорогах – в місцях зупинки транспортного засобу.Це означає, що тепер Державна виконавча служба (ДВС) і Міністерство внутрішніх справ зможуть вимагати від злісних боржників-власників автомобілів прямо на дорозі сплатити: аліменти; житлово-комунальны борги; борги за рішенням судів. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на Обозреватель.

"За перші дні застосування цього інструменту на місці стягнуто 64 тис. грн аліментів, 39 тис. грн перераховано на користь держави (єдиний соціальний внесок). Крім того, виписано 17 тис. штрафів за порушення ПДР, вилучено 2 транспортних засоби", – розповів про перші результати нововведення заступник міністра юстиції з питань ДВС Андрій Гайченко у себе в Facebook.

Наразі держвиконавці ловлять боржників на дорогах 5 областей країни, однак обіцяють: незабаром проєкт "буде поширений на всю територію держави".

Водночас в розмові з UBR.ua Гайченко зазначив: можливість сплати боргів і штрафів на місці готівкою виключена. Замість цього співробітники ДВС надаватимуть водіям відповідні документальні бланки із зазначеними в них рахунками, на які боржників зобов'яжуть перерахувати кошти.

"Проведення такого експерименту показало, що багато боржників після того, як їх зупиняють в певному місці співробітники Нацполіціі, і коли мова заходить про конфіскацію транспорту в рахунок боргу, охоче погоджуються виплатити його грішми, аби не забирали автомобіль", – наводить ресурс слова заступника міністра .

Відстежувати переміщення автомобілів боржників ДВС почала в зв'язку з неефективністю інших методів стягнення. Гайченко констатує: знайти боржника "за основним місцем проживання, на дачах, у родичів і знайомих" часто не єможливим.

Крім того, ним також визнаний неефективним метод арешту банківських рахунків боржників. Причина банальна: відсутність на них грошей.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...