App Store Google Play

У Дніпрі обрали фіналістів космічного хакатону від NASA

10 Жовтня 08:00
У Дніпрі обрали фіналістів космічного хакатону від NASA

2-3 жовтня у Дніпрі відбувся локальний етап наймасштабнішого міжнародного хакатону космічної тематики NASA Space Apps Challenge. У ювілейному десятому хакатоні 28 286 учасників зі 160 країн світу вирішували завдання від NASA. Тепер же організатори оголосили фіналістів, передає Дніпроград.

NASA Space Apps Challenge — це 48-годинний хакатон, під час якого учасникам необхідно обрати й вирішити завдання від експертів NASA. Визначення переможців хакатону відбувається у 2 етапи: локальний та глобальний. На локальному етапі у Дніпрі вп’яте організатором виступила ГО «Асоціація Noosphere» за сприяння філантропа Макса Полякова. 

Цього року до до дніпровського етапу долучилися 156 учасників, які сформували 24 команди. Ентузіасти космосу, дизайнери, маркетологи, науковці, програмісти й інженери з Дніпра, Сміли, Харкова, Кам'янського, Києва, Черкас і Рівного працювали над завданнями разом з менторами хакатону. 

У хакатоні взяли участь переважно молоді спеціалісти і студенти. Зокрема, представники вищих навчальних закладів Дніпра: Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара,  Національного технічного університету «Дніпровська політехніка», Фахового коледжу ракетно-космічного машинобудування Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара, Українського державного хіміко-технологічного університету у м. Дніпро тощо. 

Свої проєкти учасники представили локальним журі, до складу якого увійшли: голова правління ГО «‎Асоціація Ноосфера» Михайло Рябоконь,  засновник і СЕО космічної компанії SETS Віктор Сербін й керівник Інжинірингової школи Noosphere Сергій Веретюк. Судді обрали переможців NASA Space Apps Challenge Dnipro:

1 місце — OSTE S TEAM. Команда розробила застосунок, який відтворює середовище астероїда й імітує, як його поверхня відбиває світло. Ця програма може використовуватись як науковий інструмент, а сам проєкт застосовуватися у освітній сфері. 

2 місце посіли Aerospace Technologies Corp. Учасники команди створили проєкт стратосферних зондів з доступних матеріалів та компонентів. За допомогою таких зондів будь-який студент зможе побудувати власну стратосферну повітряну кулю і запустити її у близький космос.

3 місце — SPACE HEALERS. Команда створила Telegram-бота, в якому можна перевірити  свої знання про ризики, пов'язані з польотом людини в космос і відчути себе капітаном космічного корабля. Ця гра покликана підвищити обізнаність про космічні дослідження у цікавій та розважальній формі.

Переможці локального етапу хакатону продовжать боротьбу на міжнародній арені й позмагаються за головний приз — можливість відвідати запуск ракети у США і представити свій проєкт експертам NASA.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...