App Store Google Play

21 староста з громад Дніпропетровщини беруть участь у навчанні від U-LEAD

5 Жовтня 15:30
21 староста з громад Дніпропетровщини беруть участь у навчанні від U-LEAD

300 старост українських громад з усіх областей беруть участь у навчанні «Кроки для старост». Серед них 21 староста – представники 16 громад Дніпропетровської області. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на пресслужбу організаторів.

Програма для старост включає теоретичну та практичну частини, обмін досвідом та кращими практиками між учасниками навчань, ознайомчі онлайн-візити.

"Ми розуміємо, що новий адміністративно-територіальний устрій, нові обов’язки та нові задачі створили величезний запит на навчання та експертну підтримку від старост з усієї країни. Ми сподіваємося, що навички та досвід, отримані під час «Кроків для старост 2021», дадуть змогу нашим учасникам професійно зростати у майбутньому", -  відзначив директор Програми «U-LEAD з Європою» від GIZ Бастіан Файгель під час відкриття програми.

Як повідомила керівниця регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою» у Дніпропетровській області Олена Тертишна, навчальний курс «Кроки для старост» за підтримки «U-LEAD з Європою» розпочався 28 вересня і триватиме сім тижнів.

"Вже відбулися два семінари на тему ролі старости в системі місцевого самоврядування та його правовому статусу. Під час цих заходів ми отримали дуже велику кількість запитань, учасники активно коментували і реагували на рекомендації експертів, які вже перевірені на практиці і отримали схвальний відгук від старост. А це означає, що експерти та практики рухаються в одному напрямі, і така консолідована робота обов'язково дає гарні результати для усіх", - розповіла вона.

Під час першого та другого семінарів учасники дізналися про зміни законодавства щодо старост та інструменти їх впровадження, обговорили тему управлінських інструментів старости при реалізації повноважень.

Наступні три семінари будуть розкривати тему надання старостою адміністративних послуг та вчинення нотаріальних дій, виконання функцій контролю, а також налагодженню взаємодії із громадянами. А у жовтні відбудуть три онлайн-практикуми.

"Вже 7 жовтня у 24 регіональних офісах Програми U-LEAD з Європою одночасно для усіх учасників навчальної програми відбудеться 24 практикуми  на тему ""Як знайти і не втратити своє місце в системі місцевого самоврядування". Під час яких старости зможуть застосувати на практиці  знання, отримані під час першого і другого семінарів, трансформують їх в уміння та навички професійної управлінської роботи", - зазначила Олена Тертишна.

За її словами 300 старост – учасники програми «Кроки для старост-2021» представляють 537 076 мешканців 984 населенних пунктів.
Зважаючи на високий запит від українських старост на навчання, U-LEAD проведе ще одну навчальну програму для іншої групи весною 2022 року. Також плануються тематичні тренінги на базі регіональних офісів U-LEAD для старост, які не були відібрані на навчання в обох програмах.

Довідка.
Старости з Дніпропетровщини, які беруть участь у навчанні представляють такі територіальні громади – Троїцька, Верхньодніпровська, Девладівська, Покровська, Юр'ївська, Васильківська, Софіївська, Криничанська, Солонянська, Слов'янська, Українська, Магдалинівська, Межівська, Царичанська, Любимівська, Зеленодольська.

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян, та розширює можливості громад.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...