App Store Google Play

Петриківський розпис та вінок із планет. У дніпровському парку відкрилася виставка артракет

3 Жовтня 10:00
Петриківський розпис та вінок із планет. У дніпровському парку відкрилася виставка артракет

У Дніпрі, у парку Гагаріна, відкрилася виставка художніх ракет Noosphere Art Rocket Park. Експозиція нараховує 23 півтораметрові скульптури, зроблені зі склопластику, які були декоровані художниками з різних міст України. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на Суспільне.

Керівниця проєкту Катерина Логінова розповіла, що виставці передували етап відбору ескізів, яких надійшло близько 500 з усієї України. Серед них були обрані найкращі дизайни. 20 авторів-переможців взялися розмальовувати скульптури.

"Ще три скульптури були створені поза конкурсом. Одна з них, зокрема, створювалася на Набережній Дніпра у День Незалежності - ровесники України залишали на ній кольорові відбитки своїх долонь", - розповіла Катерина Логінова.

Кожен художник працював у власній стилістиці. Тут представлені «петриківка», примаченківські мотиви, неокубізм, стрітарт і навіть така авторська техніка як «каракулеграфія». У своїх роботах художники відобразили українську культуру та історію, образи й символи, з якими асоціюється Україна. Є також арти присвячені космічним і науковим досягненням.

Одна з авторок скульптур Анастасія Сидорова каже, дизайн своєї ракети створювала, виходячи з об`єднання двох тем - українського традиційного мистецтва та космосу.

"Я вирішила, що нема нічого кращого, ніж українська жіноча коса. Прийшла на думку дівчина у вінку, але вінок у неї складений з планет Сонячної системи", - розповіла художниця.

На створення скульптури пішов місяць, працювала Анастасія по 6-8 годин на день. Аби ракета не втратила свого вигляду під час вуличної виставки - використовувала фасадну фарбу. Говорить, це перший її досвід роботи такого масштабу.

Виставка діятиме по 1 грудня 2021 року. Стільки ж триватиме і благодійний аукціон, на якому можна купити вподобану скульптуру або навіть декілька. Зібрані кошти підуть на подальшу реконструкцію парку Гагаріна.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...