App Store Google Play

У Музеї історії Дніпра провели зустріч з авторами путівників про місто

2 Жовтня 22:00
У Музеї історії Дніпра провели зустріч з авторами путівників про місто

1 жовтня у Музеї історії Дніпра провели відкриту зустріч з авторами путівників про місто. Мета заходу – презентація видань та живе спілкування фахівців з мешканцями щодо розвитку туристичного потенціалу Дніпра. 

«Для нас важливо познайомити із такими книгами, які здатні розповісти про Дніпро, його історичні місця, їхні особливості. Не дарма путівник є одним із важливих інструментів у туристичній галузі, а ще більше тоді, коли написаний професіоналами», – сказала заступниця директора КП «Агентство розвитку Дніпра» Олена Мозгіна. 

Митці представили наступні видання: «Символ міста – найстаріший палац», «Дніпро історичний. Наш Старий Ринок», «Прогулянка німецьким Дніпром», фотокнига «За місцем проживання» та «Синагоги Катеринослава». Це, за словами заступника начальника управління з питань охорони культурної спадщини Дніпровської міської ради, краєзнавця, історика, співавтора книг Валентина Старостіна, малі путівники. Вони, звичайно, надають поштовху у розвитку туристичного потенціалу Дніпра та вивченні його історії, однак місту потрібен один великий класичний путівник. 

«Наявність паперового путівника — це певна ознака того, чи є місто туристичним центром чи ні. В усьому світі друковані видання, попри появу електронних версій, нікуди не зникли. Саме книжки вказують на те, що туризм у місті розвивається, адже розраховані вони на всіх: і тих, хто добре знається на сучасних гаджетах, і тих, хто не дуже. Дніпру потрібні путівники, аби визнати себе повноцінним туристичним містом», – зауважив Валентин Старостін.

Цю думку також підтримала начальниця управління з питань охорони культурної спадщини ДМР Надія Лиштва: «Путівник потрібен не стільки для прибулих, скільки для містян. Щоб вони розуміли, де живуть і що цікавого їх оточує. Така книжка допомагає мандрувати більше в часі, ніж в реалі. Адже читаючи, в людини є можливість дізнатися про походження будівлі, її історію, для чого вона служила —і це цікаво. Путівники потрібні місту, щоб ми вивчали свою історію, а потім могли показати та розказати про неї гостям, які до нас приїздять».

На зустрічі серед присутніх були й студенти. Єлизавета Ковтун навчається у Дніпропетровському національному університеті імені Олеся Гончара. Дівчина каже, що путівники допомагають вивчати історію міста наживо. 

«Щоб краще знати своє місто, мені потрібно пройти його вулицями особисто, роздивитися будинки і, звичайно, дізнатися про них більше. У цьому дуже допомагають путівники. Адже часто вони написані за участю істориків, до того ж із путівником ти не прив’язаний до гіда, часу, місця зустрічі, інших людей. Ти вільний узяти книгу до рук та піти у місце, описане в ній, і таким чином дізнатися багато цікавого про місто, в якому ти живеш», — поділилася думками дівчина.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...