App Store Google Play

У Чумаках відкрили збудовану «з нуля» амбулаторію

27 Вересня 20:00
У Чумаках відкрили збудовану «з нуля» амбулаторію

У Чумаках Дніпровського району відкрили нову амбулаторію. Її звели «з нуля» у центрі села. Про це сповістив заступник голови Дніпропетровської ОДА Іван Начовний. 

У 2021 році на Дніпропетровщині збудували понад півтора десятки сільських амбулаторій, розповів Іван Начовний. 

«Чумаки відзначають День села. До свята мешканці отримали подарунок. Тепер поряд з домом мають новий медзаклад із сучасним обладнанням», – сказав заступник голови ОДА.

У новій амбулаторії – кабінети лікарів, оглядова, маніпуляційна, кабінет щеплень. Є всі зручності для людей з інвалідністю.

«Раніше сільська амбулаторія тіснилася в старому орендованому приміщенні. Воно не відповідало стандартам якісної медицини. Не вистачало кабінетів та обладнання. Тепер – інша справа», – поділилася сільська голова Чумаківської громади Валентина Стець. 

Для діагностики сімейні лікарі мають сучасне обладнання. Гематологічний аналізатор крові, апарат ЕКГ.  Можуть порадитися із колегами з обласних лікарень за допомогою телемедичного комплексу. В їхньому арсеналі й експрес-тести на різні віруси.  

«Раніше по аналіз крові місцеві їздили до районної лікарні. А це кілометрів 30. Звичайно, було дуже незручно. Тепер все можна зробити на місці. В амбулаторію приємно зайти, така краса! Справжня знахідка», – поділилася головна лікарка підгороднянського Центру первинної медико-санітарної допомоги Людмила Побігай. 

В окремому крилі амбулаторії – житло для двох сімейних лікарів. Є кухня-вітальня, затишні спальні. Придбали і службове авто.

«Тепер маємо таку красу! Кабінети світлі, просторі. Прийшовши сюди, людина вже відчуватиме себе краще», – поділилася місцева мешканка Валентина Гриценко. 

«Я не могла повірити, що будівництво завершать так швидко. Нова амбулаторія – це впевненість у майбутньому, новий рівень життя. Люди знатимуть, що вони захищені, що вони в надійних руках. Тому що лікарі тут дуже гарні», – сказала відвідувачка амбулаторії Олена Хоменко. 

Амбулаторія обслуговуватиме 3,5 тис людей.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...