App Store Google Play

У Дніпрі продемонстрували результати оброблення амброзії агрохімічним методом

25 Вересня 20:00
У Дніпрі продемонстрували результати оброблення амброзії агрохімічним методом

У Дніпрі проводять ревізії територій та надають результати оброблення амброзії агрохімічним методом. Цьогоріч його комплексно застосовували вперше, охопивши різні місця загальною площею 10 гектарів. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на пресслужбу міськради Дніпра.

Локації обиралися за пріоритетністю: біля шкіл, житлових будинків, дитячих та спортивних майданчиків. Оброблення проходить у два етапи: перший відбувся з червня по серпень, другий – з вересня по жовтень. 24 вересня спеціалісти провели ревізію на прилеглій до садового товариства території, що на вулиці Байкальській. 

«Наразі ми проводимо останню ревізію тих локацій, які обробили раніше. Уже оглянули понад 20 територій на 17 вулицях. Результатом ми задоволені. Кількість рослин значно зменшено. Після дощу точково трапляються сходи, і ми їх додатково обробляємо.

Це потрібно робити дуже швидко, адже у цей час амброзія активно квітне та відразу плодоносить. За декілька годин після оброблення препарат діє на рослину контактно і пригнічує процес визрівання насіння. Відповідно воно вже не потрапить у землю та не дасть нових сходів. Це останні оброблення на цей рік», – розповів експерт з державних випробувань препаратів для Мінприроди, представник фірми-виконавця Руслан Масненький.

Також він додав, що проведені роботи будуть оформлені як експертизи та передані на розгляд департаменту екологічної політики ДМР для наступного аудиту і контролю на майбутні періоди.  

«На практиці ми побачили, що агрохімічний метод у боротьбі з амброзією є ефективним, адже знищує і надземну, і кореневу системи карантинної рослини.

Цього року вдалося обробити понад 10 гектарів. Наступного року, згідно з програмою з локалізації та ліквідації амброзії та інших карантинних рослин, передбачено 4 млн грн на агрохімічний метод. Відповідно і площу оброблення буде збільшено», – сказав начальник відділу екологічної безпеки управління охорони навколишнього середовища департаменту екологічної політики ДМР Іван Бондар.

Звернення місцевих мешканців щодо проблеми розповсюдження амброзії на території у районі вулиці Байкальської відіграло не останню роль. 

«Вже років зо три, відколи на території утворився пустир, на ньому почала активно розмножуватися амброзія. Це стало нашим головним болем. Ми неодноразово зверталися до міської влади з цією проблемою і нас почули. Тут бур’яни викошували, а от тепер обробили спеціальним препаратом, і ми самі бачимо, що амброзії стало менше.

Наразі нам продемонстрували, як вщухає рослина після дії препарату. Дякуємо за таке результативне втручання», – поділилася враженнями місцева мешканка Наталія Заремська.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...