App Store Google Play

В Україні закінчуються терміни придатності вакцин від Covid-19: чи будуть їх викидати?

23 Вересня 18:30
В Україні закінчуються терміни придатності вакцин від Covid-19: чи будуть їх викидати?

У листопаді закінчується термін придатності декількох мільйонів завезених в Україну доз вакцини AstraZeneca. Використати їх не зможуть, тому всі вони фактично вже викинуті на смітник. Такий пост у Facebook кілька тижнів тому написав Семен Єсилевський, вчений, доктор фізико-математичних наук і блогер, який відстежує ситуацію з ковід в Україні.

ВВС News Україна звернулася за коментарем щодо цього до МОЗ і отримала такі дані про залишки:

Станом на 17 вересня, в Україні було 11 тисяч доз AstraZeneca, які треба використати до 30 вересня; 1,9 млн доз AstraZeneca, дійсних до 31 жовтня і 1,1 млн - дійсних до кінця листопада. Всього понад 3 млн доз AstraZeneca, термін придатності яких складає від двох тижнів до двох місяців.

Водночас в рази менше залишилося американської вакцини Pfizer зі значно довшим терміном придатності. Pfizer: 106 тисяч доз, дійних до кінця вересня, 107 тисяч доз до кінця жовтня, 36 тисяч доз до кінця листопада, 919 тисяч доз до 31 грудня.

Також в Україні є значні запаси китайської Coronvac - 4,6 млн, дійсних до середини 2023 року.

Вакцини від коронавірусу в Україну поставляються різними партіями і використовуються доволі нерівномірно. Препарати від різних виробників мають різні терміни придатності, але часто не це є визначальним фактором при щеплені.

"Лікарі мають працювати за правилами - першою використовувати ту вакцину, термін придатності якої спливає", - розповідає головний санітарний лікар Ігор Кузін.

Але, схоже, за такою схемою щеплення роблять в Україні не часто. Так, 2 млн доз американської вакцини Moderna, які могли полежати до грудня, були повністю використані у липні, серпні та вересні.

Якщо на початку вакцинальної кампанії не було вибору і людям з груп ризику, зокрема, медикам, робили AstraZeneca, точніше її індійський аналог Covishield, то у серпні, коли стартувала вакцинація для всіх і вибір був, його робили не на користь AstraZeneca.

Так, у серпні українці зробили 220 тисяч доз AstraZeneca, у шість разів більше доз Pfizer-BioNTech - 1,3 млн, у п'ять разів більше доз Moderna - 1,1 млн і 900 тис. доз CoronaVac. Це дані про вакцинацію з сайту РНБО.

Кілька мільйонів доз вакцин зіпсуються через 2-3 місяці, понад сто тисяч доз будуть прострочені вже за 10 днів. Проте нинішні темпи вакцинації дають надію, що вакцини викидати не будуть. За тиждень, з 13 вересня до 19 вересня 2021 року, в Україні від Covid-19 щепили майже 750 тисяч людей.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...