App Store Google Play

У Дніпровській міській раді історики та архітектори обговорили майбутнє Севастопольського парку

23 Вересня 11:00
У Дніпровській міській раді історики та архітектори обговорили майбутнє Севастопольського парку

22 вересня у Дніпровській міській раді відбувся круглий стіл на тему «Чи може бути нове обличчя у старих парків?». Зібралися історики та архітектори, а також представники громадськості. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на прес-службу міської ради.

Основне обговорюване питання – майбутнє Севастопольського парку. Як відомо, торік після тривалих пошуків і археологічних розкопок дослідникам вдалося там знайти місце поховання та прах почесного громадянина міста Олександра Поля. Його могилу протягом десятиліть вважали втраченою.

«Після того, як дослідникам вдалося знайти фундамент Лазаревської церкви та прах Олександра Поля, виникла ідея переосмислення всієї цієї території. З 2010 року тут не проводилися роботи з благоустрою, тож вона була у не найкращому стані. Нині вже готовий проєкт комплексної реконструкції парку. Із експертами ми хочемо обговорити не питання архітектури, а питання концепції меморіального парку», – зазначила архітекторка, авторка проєкту реконструкції Севастопольського парку Олена Іваницька.

Як розповів історик Дмитро Каюк, експерти, зокрема, обговорили під час круглого столу й те, як позбавитися у Дніпрі історичних міфів та цікаво розповісти мешканцям про факти.

«Наша мета – творення нової історії міста. Ми повинні прибрати імперські та радянські міфологеми, персонажів, які шкодили Дніпру. Один з прикладів дуже символічний, як на мене, – це створення пам’ятника Олександру Полю із бронзи, з якої свого часу було зроблено пам’ятник Григорію Петровському. Адже Поль – це та людина, яка створила наше місто, а Петровський – людина, яка причетна до організації Голодомору», – зазначив Дмитро Каюк.

Водночас до круглого столу приєдналися не лише досвідченні історики, а й студенти, які тільки вивчають цю науку: «Сьогодні тут присутні студенти історичного факультету. Я вважаю, що молодь потрібно залучати до подібних обговорень, адже у подальшому саме вона продовжуватиме цю справу та творитиме пантеон Дніпра», – розповіла директорка департаменту молодіжної політики та національно-патріотичного виховання Дніпровської міської ради Дар’я Біла.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...