App Store Google Play

У Дніпрі відбувся Міжнародний танцювальний фестиваль Space Swing

20 Вересня 14:00
У Дніпрі відбувся Міжнародний танцювальний фестиваль Space Swing

З 17 по 19 вересня у Дніпрі відбувся Міжнародний танцювальний фестиваль Space Swing. Цьогорічний Space Swing — третій фестиваль свінгових танців у Дніпрі. Його концепт — джазовий нон-стоп-мікс трьох напрямів та кольорів: музика, танці та ретро-стиль. 

Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на Суспільне.

У межах фестивалю відбулися майстер-класи від викладачів світового рівня, соціальні танці на вечірках та у форматі опен-ейр. Також містяни мали змогу ознайомитися зі свінговою музикою, різноманітними танцями та ретро-культурою.

Фестиваль свінгових танців відбувався на різних локаціях міста, але основною з них став Центр сучасної культури. Головну вечірку організували в суботу, 18 вересня.

"Соціальні танці, зокрема лінді-хоп, — це про взаємодію, про спілкування, про те, що, танцюючи, можна розповісти один одному більше, ніж навіть словами. Це гра, це комунікація, це дуже цікава взаємодія. Є, звичайно, і момент змагання, але в конкретний момент часу. Загальний час — це гарний настрій, фан, комунікація один з одним", — говорить танцюристка, співорганізаторка фестивалю Марія Винарська.

"Є різні типи змагань, але найбільш розповсюдженим є mix and match, коли хлопці танцюють з дівчатами. Вони в хаотичному порядку отримують пари, вони не знають заздалегідь, з ким вони опиняться в парі й під яку музику будуть танцювати", — говорить Марія Винарська.

Ніка Федорінчик говорить, що для танцюристів важливим елементом є відтворення культури 30-х, 40-х років XX століття, саме часів розквіту свінгових танців, зокрема лінді-хопу. Під час створення образу танцюриста початку XX століття важливим моментом є підбір одягу, зручного для виконання швидких танців та акробатичних елементів.

"Це — ретротема, з 20-х років активно відіграється тема відмінностей між чоловіками й жінками. Жінки-танцюристки могли буди вдягнені у дуже яскраве вбрання, короткі спідниці. В такому вигляді жінка не могла б з'явитися на вулиці, наприклад. Але для танцювальних вистав у різноманітних закладах — це було нормально. У противагу цьому жінки також почали експлуатувати чоловічий одяг та образи у своєму гардеробі, однією з перши це почала робити Марлен Дітріх", — говорить учасниця фестивалю.

Музикант Олександр Ремез каже, що музика і танець — це спільне дійство і кожен один одного доповнюють, і музикант, і танцюрист.

"Коріння цієї музики в ранньому джазі та блюзі. Звичайно, є імпровізація, так само як і в танці. Ми граємо якусь конкретну пісню, мелодію, потім починаємо імпровізувати. Є навіть зв'язок із танцюристами, імпровізація від цього залежить, музика і танець — вони єдині. Ми слідкуємо не тільки за собою, але і, звичайно, за танцюристами", — говорить учасник фестивалю Олександр Ремез.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...