App Store Google Play

Гігантські балкони та інші самочинні споруди в Дніпрі: у чому небезпека та яка відповідальність

20 Вересня 20:00
Гігантські балкони та інші самочинні споруди в Дніпрі: у чому небезпека та яка відповідальність

Жителі Дніпра скаржаться на самовільно збудовані балкони. Архітектори кажуть: крім псування естетичного вигляду будівлі, такі прибудови можуть бути небезпечними. 

Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на Суспільне.

Анастасія Климович часто гуляє вулицею Рибінською. Каже: кілька тижнів тому помітила новозбудований балкон.

«Сьомий поверх складно не помітити, коли йдеш від торговельного центру. Великий, як труна, стоїть. Дуже вирізняється і це негарно. Я не думаю, що він дуже багато додав їм місця чи вони якось зекономили кошти на цар-балконі», – каже дніпрянка.

У чому проблема

Архітектор Михайло Аліпов розповідає: головна проблема – у тому, що балкон збудований на верхньому поверсі та в старій панельній будівлі.

«За законодавством, це має проходити крізь комплексне технічне обслуговування, через експертизу будівлі в цілому. Має видаватися висновок щодо несучої здібності конструкції будівлі загалом, і тільки після цього видається дозвіл на балкон. ОСББ, мешканці чи окремо ця людина мають усвідомлювати, що вони можуть прожити у цій квартирі з цим балконом усе життя і нічого не буде, або одного дня він прокинеться без зовнішньої стіни», – розповів фахівець.

За словами Михайла Аліпова, самовільно зведені прибудови – поширене явище для Дніпра. Для прикладу: він проєктував будинок на Набережній Перемоги. Тепер тут з’явилося дві прибудови, яких не було у проєкті.

«Утеплювач знятий, збільшене навантаження на перекриття, поставлене скло. Порушили гідроізоляцію сусідніх терас. Як це буде експлуатуватися взимку, ми не розуміємо, але спільнота власників якимсь чином зіштовхнеться з цією проблемою», – пояснює він.

Яка відповідальність

За словами начальника інспекції з благоустрою Дніпровської міської ради Руслана Мороза, подібні об’єкти виявляють інспектори під час рейдів або за скаргами громадян. У 2021 році інспекція демонтувала сім самовільно збудованих балконів.

«Якщо заходять скарги громадян на якісь прибудови, ми однозначно ці скарги перевіряємо, вимагаємо у власників цих прибудов документи на них. Але я вам скажу, що на більшість з них, на жаль, вже існують документи. Люди звертаються до приватних бюро технічної інвентаризації, вони за невеликі гроші роблять їм техпаспорт. Прибудови або балкони нові, які тільки будуються, які знайдені інспекцією, зараз демонтовані», – зазначив він.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...