App Store Google Play

Органна зала у Дніпрі відкриває новий сезон у будівлі церкви

18 Вересня 16:00
Органна зала у Дніпрі відкриває новий сезон у будівлі церкви

У дніпровській органній залі готуються до початку 35-го ювілейного сезону. Він стартує 18 вересня. Репетирують нові авторські номери та класичні твори. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на Суспільне.

Співачка Тетяна Бабич розповідає, цього сезону надихались українською поезією.

«Цього року на ювілейний сезон ми підготували з Андрієм Бабичем три нові твори. Поклада (Ігор Поклад, український композитор – ред.) «Не карай мене», Ліни Костенко – ми хочемо заспівати пісню на її слова «І тільки злість буває геніальна». І, я думаю, все ж таки буде звучати пісня, де є композитором Андрій Бабич на слова Тараса Григоровича Шевченка», – сказала вона.

Режисерка Фаїна Пінсон каже, програму планують різножанрову, хочуть долучити до концертів глядачів різних поколінь.

«Нові концертні номери. Тут будуть і дуети, й солісти. Буде звучати наш велетень, король музичних інструментів, як сказав Моцарт, – орган. Це основа нашого репертуару. Класика буде звучати в різних формах, і флейта, й рояль, і скрипка, й акордеон», – сказала вона.

Згідно із меморандумом, який підписали 11 серпня між обласною радою та Дніпропетровською єпархією Української православної церкви (МП), до 31 березня 2025 (року колектив органного залу продовжує працювати у будівлі, яка належить церкві, зазначає директор, художній керівник закладу Антон Чернета.

«Ми маємо безперешкодний доступ до всіх приміщень і, звісно, до нашого головного інструменту – органу. І водночас релігійна громада вже виходить в цей верхній храм, до нашої концертної зали на проведення богослужінь. Весь графік богослужінь, весь графік концертів ми узгоджуємо», – додав він.

Новий сезон розпочнуть концертом 18 вересня о 18:00.

Нагадаємо, 21 червня в Дніпрі настоятель храму УПЦ (МП) повісив на вхідні та внутрішні двері будівлі, де працює Будинок органної та камерної музики, замки. Крім цього, він опломбував їх печатками з реквізитами релігійної організації. Музикантам був перекритий доступ на роботу.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...