App Store Google Play

У Дніпрі розповіли про вимоги до утримання фасадів будівель міста

15 Вересня 11:00
У Дніпрі розповіли про вимоги до утримання фасадів будівель міста

 

У Дніпрі провели виїзну пресконференцію щодо дотримання вимог утримання фасадів будівель міста у належному стані. За приклад того, як не потрібно робити, узяли дім на площі Троїцькій, 3. Будівлі вже понад 100 років, вона є щойно виявленим об’єктом культурної спадщини. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на пресслужбу міської ради.

«Не можна змінювати зовнішній вигляд фасаду! Це є порушенням правил благоустрою та перетворює місто на клаптикову ковдру. Фарбувати будинки потрібно у той колір, номер якого визначено у паспорті фасаду. Якщо такого немає, то потрібно добирати саме такий, яким був пофарбований фасад початково. А коли люди фарбують фрагменти одного фасаду у різні кольори або навіть в один колір, але різних відтінків, то це руйнує не тільки задум архітектора, а й картинку вулиці. Це така дрібниця, яка змінює сприйняття міста загалом. А протягом багатьох років такого поводження з будинками ми маємо хаос», – зауважив головний художник Дніпра Сергій Білопольський.

У приміщеннях на першому поверсі будинку на Троїцькій, 3 розташовані різні заклади. Власник одного з таких пофарбував частину фасаду у яскраво-жовтий колір.

«Таке фарбування не відповідає тому, що вказано у паспорті. Це пряме порушення правил благоустрою міста. Наші інспектори видали власникові припис із рекомендаціями привести фасад відповідно до норм. Якщо цього не буде зроблено протягом найближчого місяця, то на нього складуть адмінпротокол та випишуть штраф», – сказав начальник інспекції з питань благоустрою ДМР Руслан Мороз.

Також він додав, що такі порушення у місті не рідкість. Торік було складено понад 1 500 подібних приписів та близько 70 адмінпротоколів, цьогоріч приписів менше – 500, а адмінпротоколів – близько 25.

«Є закон України про охорону культурної спадщини, є державні будівельні норми, є навіть штрафи для архітекторів, які не дотримуються цих норм. А люди, чомусь, думають, що можуть просто взяти та пофарбувати пам’ятку архітектури. Потім у такому вигляді фото пам’яток надсилаються до Києва, а у Міністерстві культури України такі будівлі можуть взагалі позбавити статусу», – розповіла начальниця управління з питань охорони культурної спадщини ДМР Надія Лиштва.

Щоб уникнути таких порушень, дніпрян закликають дізнаватися про статус будівель, на яких планується проводити ремонтні роботи, та узгоджувати дії з Головним архітектурно-планувальним управлінням та іншими відповідними органами міської влади.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...