App Store Google Play

На Дніпропетровщині американські лікарі допомагають оперувати дітей з опіками

15 Вересня 08:00
На Дніпропетровщині американські лікарі допомагають оперувати дітей з опіками

На Дніпропетровщині розпочала роботу Виїзна міжнародна клініка.  Американські лікарі допомагають місцевим фахівцям оперувати дітей після опіків, важких травм, із вродженими аномаліями розвитку кінцівок. Усе – безкоштовно, повідомили в облдержадміністрації, передає Дніпроград.

«Це унікальний проєкт. Для наших лікарів організуємо конференцію та майстер-класи. Адже спілкування  з колегами з інших країн – цінний досвід та величезний заряд енергії», – зазначила начальниця відділу лікувально-профілактичної допомоги дітям і матерям Дніпропетровської ОДА Наталія Шмалько.

У складі виїзної клініки «Лікарі об’єднуються для допомоги дітям» – 9 фахівців із 6 різних американських штатів та медсестра. Разом із понад 35 дніпровськими медиками вони вже розпочали роботу.

«Працюють лікарі різної спеціалізації. Зокрема, щелепно-лицьової хірургії та кінцівок. Можемо одночасно робити дитині 3-4 операції. Це не косметичні, а реконструктивні втручання, які повертають функції», – розповів професор Гарвардської медичної школи, лікар Масачусетської клініки Генадій Фузайлов.

Для роботи виїзної клініки в Обласній дитячій лікарні виділили окремий поверх. Підготували операційні, перев’язувальні, палати реабілітації.

«Цей проєкт – можливість для дітей з усієї країни отримати висококваліфіковану допомогу. А для медиків Дніпропетровщини – здобути унікальний досвід», – сказала в.о. директора департаменту охорони здоров'я населення Дніпровської міської ради Юлія Віклієнко.

«Зробили усе можливе, аби колегам було максимально комфортно працювати. Та надати дітям необхідну допомогу.  Проєкт було б неможливо втілити без підтримки обласної та міської влади», – додав генеральний директор Дніпропетровської обласної дитячої клінічної лікарні Олексій Власов.

Із понад 100 заявок організатори відібрали для участі у проєкті 35 дітей з різних областей України. Пацієнтам – від 1,5 до 19 років.

«У жовтні 2013-го син підпалив себе запальничкою. На ньому спалахнув весь одяг. Потрапив з опіками до Обласної дитячої лікарні. Вже 7 років лікуємось тут, – розповіла Юлія Яночкіна з Синельникового. – Незабаром американські хірурги робитимуть сину операції на голові та руці. А ще відновлюватимуть вухо».

Серед учасників програми – і Кирило Похиленко з Дніпра. Два роки тому 8-річний хлопчик отримав серйозні хімічні опіки.

«У сина були опіки 40% тіла, сильно постраждала ліва сторона. Завдяки професіоналізму лікарів його врятували, – сказала мама Євгенія Похиленко. –  Дуже вдячні за те, що потрапили до цієї програми. Вчора сину вже зробили чергову операцію, вона тривала 3,5 години. Робили одночасно кілька втручань».

Міжнародна клініка працюватиме у Дніпрі до 17 вересня.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...