App Store Google Play

Мінкультури визнає Новоолександрівський курган пам‘яткою та вимагає його збереження

15 Вересня 18:30
Мінкультури визнає Новоолександрівський курган пам‘яткою та вимагає його збереження

У справі захисту п'ятитисячолітнього Сурського кургану й виявленого під час його дослідження великого кромлеху є позитивні тенденції. Таку інформацію повідомив депутат облради Андрій Денисенко на своїй сторінці у Фейсбуці, передає Дніпроград.

Так, Міністерство культурної та інформаційної політики:

1. Визнає Новоолександрівський курган пам‘яткою місцевого значення, збереження якої, а також знайденого кромлеху - покладено на обласні органи охорони культурної спадщини.

2. Означує знайдений кромлех як складову частину культурного шару курганного могильника, як об’єкт, який підлягає музеєфікації та подальшому використанню, а сам курган - пам‘яткою, яка в такому разі не підлягає зняттю з обліку.

3. МКІП офіційно листом звернувся до ДніпрОДА з проханням забезпечити збереження Сурського (Новоолександрівського) кургану #6048/1 як пам‘ятки археології місцевого значення.

"Спираючись на це й маючи заготовлений план Б, сподіваюся, що фактично знищений розкопками курган не буде знятий з обліку й лишиться пам’яткою, а кромлех - законсервований на своєму місці з відновленням в його колі початкового надмогильного насипу", - додав Андрій Денисенко.

Як раніше повідомлялося, Андрій Денисенко та ряд громадських організацій Січеславщини, підписав звернення до Міністерства культури України з закликом не допустити зняття кургану з обліку, відновити і захистити спадщину наших предків.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...