App Store Google Play

У Дніпропетровській області жителі встановили вже понад 5 тисяч домашніх сонячних електростанцій

14 Вересня 09:30
У Дніпропетровській області жителі встановили вже понад 5 тисяч домашніх сонячних електростанцій

Наразі в Дніпропетровській області налічується 5182 просьюмера сонячної енергії – домогосподарств, які виробляють екологічно чисту електроенергію та забезпечують не тільки власні потреби, а й продають залишок в мережу. В енергокомпанії ДТЕК розповіли, в яких районах найчастіше переходять на зелену генерацію. Та пояснили, як оформити підключення сонячних панелей у себе вдома, щоб економити та заробляти завдяки «зеленому тарифу». Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на пресслужбу компанії ДТЕК.

За даними Державного агентства  з енергоефективності та енергозбереження, в Україні нараховується понад 35 тисяч домогосподарств-перших в країні просьюмерів, які виробляють і споживають енергію.  Найбільша їх кількість під’єднана до ДТЕК Дніпровські мережі.

«ДТЕК піклується про майбутнє України, активно сприяє підключенню об'єктів зеленої генерації та забезпечує вільний доступ до неї для всіх клієнтів. Щорічно на Дніпропетровщині кількість домашніх сонячних електростанцій зростає практично вдвічі. З початку 2021-го ми вже під’єднали до мереж ще 1165 приватних СЕС. Загалом в області вже активно використовують відновлювані джерела енергії вже понад 5 тисячі сімей. Частину виробленої електрики використовують, а інше продають у мережу, заробляючи на «зеленому» тарифі», — зазначив Андрій Терещук.

Найчастіше на Дніпропетровщині переходять на зелену генерацію у Новомосковському (745 домашніх СЕС) та Нікопольському районах (689), а також у місті Кривий Ріг (619).

Максимальна потужність для приватних СЕС – 30 кВт. На власні потреби зазвичай вистачає близько 10-20% відсотків від цієї потужності. Надлишок клієнти віддають у мережу за зеленим тарифом.

Для установки домашньої сонячної батареї треба мати 2 договори: один – з ДТЕК Дніпровські електричні мережі, інший – з компанією постачальником.  А також перевірити потужність генеруючої установки – вона не повинна перевищувати 30 кВт. В інакшому разі необхідно подати заявку на збільшення потужності.  Після виконання монтажу:

  • З пакетом необхідних документів треба звернутися до центру обслуговування клієнтів
  • Заповнити бланк заяви-повідомлення
  • Пройти перевірку монтажу
  • Встановити лічильник відповідного типу (з GSM-модемом та можливістю обліку спожитої й згенерованої електроенергії)
  • Внести зміни у договори на постачання та розподіл електричної енергії

Докладніше про те, як перейти на «зелений тариф» та під'єднати домашню сонячну електростанцію, — можна дізнатися на сайті компанії.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...