App Store Google Play

ПГ СІЧ домоглася повторного розгляду справи колишньої заручниці, якій було відмовлено у статусі полонянки

14 Вересня 17:00
ПГ СІЧ домоглася повторного розгляду справи колишньої заручниці, якій було відмовлено у статусі полонянки

Суд визнав незаконним рішення Міжвідомчої комісії, яка відмовила колишній заручниці у статусі особи, яка була позбавлена свободи внаслідок збройної агресії Росії. І відповідно – позбавила виплат. Про йдеться на сторінці у Фейсбуці ГО ПГ "СІЧ", інформує Дніпроград.

Колишня цивільна заручниця Валентина Ємеренко неодноразово зверталась до Міжвідомчої комісії Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України щодо статусу позбавленої свободи внаслідок збройної агресії проти України. Втім, комісія відмовила їй без жодного пояснення.

Валентина звернулася за допомогою до юристів Правозахисної Групи «СІЧ», які допомогли направити заяву до суду.

30 серпня Окружний адміністративний суд міста Києва визнав рішення Міжвідомчої комісії протиправним та зобов`язав Міністерство повторно розглянути заяву Валентини.

За даними Служба безпеки України,  Валентина потрапила у заручники до незаконних збройних формувань 6 вересня 2017 року та провела у полоні понад два роки.

«Після полону я повернулася калікою, із багатьма захворюваннями. Та з одного полону потрапила до іншого. Як може Міністерство мене, людину, яка пройшла полон, так ганьбити і доводити до відчаю?! Влітку 2020 року я тричі зверталася до Міжвідомчої комісії, але тричі мою справу відкладали. Потім відповіли: відмовлено», - ділиться Валентина Єременко.

На прохання Валентини надати вмотивоване пояснення відмови, їй повідомили, що таке рішення є службовою інформацією і розголошенню не підлягає. Саме тому жінка звернулась до суду.

«Невизнання Валентини особою, яка була позбавлена свободи внаслідок збройної агресії проти України, є незаконним та порушує її права. Валентина має ідентичний статус з іншими звільненими у 2019-му, які вже отримали і статус, і одноразову матеріальну допомогу у розмірі 100 тисяч грн.», - прокоментувала юристка Правозахисної Групи «СІЧ» Юлія Полєхіна. 

Заручники - громадяни, які не беруть участі у бойових діях та перебувають під захистом Конвенції про захист цивільного населення під час війни; були позбавлені свободи внаслідок збройної агресії проти України. Валентина відповідає цим критеріям, тож Суд став на бік колишньої заручниці, а Українська Гельсінська спілка з прав людини - УГСПЛ підтримала справу як стратегічну.
 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...