App Store Google Play

Дніпровські активісти презентували фільм про каральну психіатрію

9 Вересня 09:30
Дніпровські активісти презентували фільм про каральну психіатрію

7 вересня у Київському телецентрі «Олівець» Відбувся допрем’єрний показ проєкту «Діагноз: Вільні»! Команда STRUM Studio презентувала першу 13-хвилинну серію проєкту «Діагноз: Вільні»! Це цикл документального серіалу, який присвячений темній сторінці нашого минулого - каральної психіатрії - жорстокому методу репресій у СРСР проти «інакодумців». Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на допис ГО "САМ".

«З кожною серією ми на прикладі особистих історій шістьох дисидентів розкриваємо жорстокість та підступність тоталітарного режиму» - поділилася Дар'я Твердохліб, керівниця проєкту.

На допрем'єрному показі зібралися близько ста осіб. Серед них й науковець та правозахисник Роберт ван Ворен. Він наголосив: «Історія використання каральної психіатрії продовжується і після розпаду СРСР. Реанімація політв’язнів – процес, який не закінчився навіть на половину».

Також одним із запрошених гостей став Йосип Зісельс – громадський діяч та дисидент. У радянські часи він зібрав унікальну картотеку з іменами тих, хто постраждав від каральної психіатрії. «Ніхто довго не звертав уваги на цю болючу сторінку репресивної системи. Неможливо зробити божевільним здорову людину, але її можна вбити зсередини», - згадував Йосип Зісельс.

До показу та обговорень приєдналися й генеральна продюсерка регіонального мовлення «Суспільного» Марія Фрей та продюсер UA: ДНІПРО Влад Зінкевич і Любов Крупник – експертка Українського інституту національної пам’яті, вона прокоментувала: «Цей фільм відображає цю страшну сторінки історії. Робота, яку ви зробили у таких термін, заслуговує великої поваги та вдячності».

«Мета нашого проєкту - донести до молоді, що попри роки страждань і катувань дисиденти продовжили свою діяльність і багато зробили для розбудови незалежності!» - наголосив член команди STRUM Studio Влад Мельничук.

Проєкт «Діагноз: Вільні» підготовлений командою Strum Studio разом зі «Створюй з Суспільним».

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...