App Store Google Play

В Дніпрі на Book Space презентували найскладнішу в Україні книгу

7 Вересня 11:00
В Дніпрі на Book Space презентували найскладнішу в Україні книгу

Унікальну для України книжку формату поп-ап «Палаци і фортеці України» презентувала  5 вересня авторка видання Надія Величко на IV Міжнародному книжковому фестивалі Book Space у Дніпрі. Це поп-ап книга про пам'ятки України, 50% тиражу від якої надійде до БФ "Спадщина.UA", передає Дніпроград.

Надія Величко займається форматом поп-ап як науковець, має власну колекцію поп-ап книжок, а тепер реалізувала давню мрію — створити книгу у цьому форматі з великим тиражем і високої технічної складності, яка посіла III місце у фестивальному конкурсі «Книжка майбутнього» у номінації «Експеримент у папері». Видання готується до виходу у видавництві «АССА», присвячене 30-річчю незалежності України і має стати початком серії «Ожила спадщина», де книжки за допомогою тривимірних конструкцій з паперу розповідатимуть про видатні пам’ятки України. Книжка матиме український та англійський текст, може бути наочним освітнім матеріалом або подарунком чи сувеніром на згадку про Україну. 50% прибутку від видання буде спрямована у БФ “Спадщина.UA” на відновлення занедбаних історичних пам’яток.

На відміну від дитячих «книжок-панорамок» видання формату поп-ап має більш складні й видовищні елементи, що формуються, коли читач перегортає сторінку. Авторка проєкту і дизайнерка книжки Надія Величко займається цим форматом професійно – вивчає «паперовий інжинірінг» і викладає студентам у Харківській державній академії дизайну і мистецтв.

«У «панорамках», що ми бачили у дитинстві, конструкція ховається в складці аркуша, вона вирізана з нього і не має зібраних вручну елементів. А поп-ап – це коли кожна конструкція має багато складних елементів, які треба вклеювати в книгу. Тобто потрібно багато ручної роботи над кожним екземпляром. І це надає книжці додаткову цінність», - пояснює Надія Величко. За її словами, поп-апів такої складності в Україні ще не робили. Та й на Заході вони – велика рідкість.

У виданні «Палаци і фортеці України» перед читачем з’являються Шарівський (Харківська область) і Коропецький (Тернопільська область) палаци, Палац Терещенків (Житомирська область), Садиба Попова (Запорізька область), Аккерманська (Одеська область) і Генуезька (АР Крим) фортеці.

«Я дуже люблю українські палаци і фортеці, й дуже переживаю за їх стан. А він не дуже добрий, особливо у палаців, - пояснює Надія Величко. – З фортецями простіше, бо їх будували як міцні споруди, що мають витримати і бомбардування, і стихію. Палаци або маєтки, навпаки, від самого початку побудовані тендітними й потребують постійного нагляду. Сподіваюсь, що книга допоможе привернути увагу до цих неймовірних пам’яток».

Авторка особливо тепло пригадує Шарівський палац на Харківщині – він для неї найближчий географічно, вона мешкала в ньому тиждень під час одного проєкту, й «закохалася» в нього. «Також я в захваті від Садиби Попова, точніше, від тих будівель, що від неї залишилися», –  зізнається авторка. У книзі всі палаци й фортеці постають однаково красивими незалежно від реального стану – читач може бачити їх ідеальний образ.

Якщо розгорнути книгу повністю, всі палаци і фортеці опиняться на великій карті України, відносно близько до свого географічного розташування. «Мені важливо було показати на карті, що не тільки Західна Україна багата на старовинні пам’ятки архітектури – Лівобережна Україна теж має свою спадщину, котру можна з гордістю показати будь-кому. Також важливо, що всі ці палаци і фортеці є невід’ємною частиною європейської архітектури», - вважає авторка книги.

Іноземці розглядаються як одні з потенційних читачів книги, як і підлітки й дорослі, що цікавляться історією і архітектурою. За словами директорки видавництва «АССА» Світлани Фельдман, підліткам книга сподобається через свою тривимірність, а дорослим – як вдалий подарунок чи сувенір. «Сподіваємося, що її гідно оцінять і в туристичній сфері, і навіть серед дипломатів. Бо в Україні такого видання ще не робили», - пояснює видавчиня.

Поряд з тривимірними конструкціями міститимуться текстові описи пам’яток українською і англійською – намагалися зробити їх не в академічному, а в більш цікавому, навіть поетичному стилі. Ілюстраціями займалася студентка 4 курсу ХДАДМ Олександра Літвінова – вона навчається у Надії Величко, а та завжди готова надати шанс молодим художникам.

Зараз можна зробити передзамовлення книга на сайті видавництва за 650 грн – всім, хто зробить заказ до офіційної дати виходу, обіцяють подарунки. У видавництві сподіваються надіслати «Палаци і фортеці України» до магазинів до кінця року.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...