App Store Google Play

У Дніпрі розпочався IV Міжнародний книжковий фестиваль «Book Space»

3 Вересня 23:00
У Дніпрі розпочався IV Міжнародний книжковий фестиваль «Book Space»

Третього вересня на Фестивальному причалі стартував триденний IV Міжнародний книжковий фестиваль «Book Space». Захід проходить за підтримки програми Бориса Філатова «Культурна столиця», повідомляє Дніпроград з посиланням на прес-службу дніпровської міської ради.

На фестиваль завітали 250 українських та іноземних учасників, зокрема, зі США, Бельгії, Фінляндії, Греції, Польщі, Туреччини, Гани та Філіппін. Цьогорічна тема – «Нова близькість/New Intimacy».

«Ідея близькості особливо ціниться після ізоляції, яку змусив нас відчути на собі минулий рік. Дуже важливо, коли сьогодні люди можуть прийти на фестиваль, взяти до рук книгу та ще поспілкуватися між собою та з видавництвами. Тому, вважаю, особливістю цього заходу є його офлайн-формат», – сказав голова художньої ради при міському голові Григорій Гельфер.

Зі свого боку позаштатний радник міського голови Дніпра з питань культури Євген Гендін додав: «Book Space» варто відвідати, тому що тут можна знайти багато цікавих та якісних книг, тут проводиться маса захопливих зустрічей, сюди з’їжджаються багато цікавих людей і це відбувається раз на рік. Тут, безумовно, класно, адже можна отримати дуже потужний інтелектуальний та духовний заряд».

На Фестивальному причалі встановлено 7 спеціальних павільйонів із подієвими сценами: павільйон фокусної теми «Нова близькість», павільйон інновацій «Бібліотека ХХІ», дорослий павільйон, дитячий павільйон, павільйон «Майстерки», «Сцена над водою» та музично-поетична сцена. Загалом протягом 3-х днів фестивалю тут відбудеться понад 150 подій. Серед них: дискусії, лекції, презентації, зустрічі з авторами та авторками, воркшопи, поетичні читання, музичні події тощо.

«Ми намагалися створити різні події від інтелектуально складних до популярних. На гостей чекає безліч різноманітних воркшопів, які розраховані й на дитячу аудиторію. Фахівці галузі також знайдуть для себе багато нового та цікавого у професійній програмі, яку ми цьогоріч запустили вперше. У ній ми намагались зосередитись на новій реальності, з якою зіткнулися видавці під час пандемії та тих рішеннях, які було ухвалено, аби вийти із того становища», – прокоментувала креативна директорка фестивалю Юлія Лактіонова.

Звичайно, запрошено відомих письменників, серед яких вже постійною гостею є Ірена Карпа.

«Я очікую, що на фестиваль прийдуть не тільки ті люди, які читають книжки, дивляться якісне кіно та знаються на добрій музиці. Є така вірогідність, що сюди зайдуть ті, хто прочитав у своєму житті три книги: першу, синю та буквар. І тут вони, які ніколи не цікавилися українською чи міжнародною культурою, раптово для себе щось візьмуть. Це така частина лагідної українізації та пропаганди сучасної конкурентоздатної культури, яка в нас є і яку потрібно вивести в люди», — сказала письменниця.

На фестиваль уперше запрошено також нові, але не менш відомі обличчя. Так, модераторкою фокусної теми «Нова близкість» цьогоріч стала українська телеведуча, громадська діячка, засновниця та директорка «Дикого театру»

Ярослава Кравченко: «Якщо говорити про програму заходу, то дуже круто, що вона збалансована, тут розмаїття напрямів. Головне це те, що тут є книжки. Ти можеш щось цікаве почути, якщо тебе це зачепило, то знайти книжку на цю тему та забрати із собою ці знання».

Фестиваль триватиме до 5 вересня.

Більше про «Book Space» шукайте на офіційному сайті https://bookspacefest.com

Детальна програма заходів за посиланням https://bookspacefest.com/Home/Program

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...