App Store Google Play

У Дніпрі відбувся інклюзивний концерт «Відчинилося життя»

1 Вересня 17:00
 У Дніпрі відбувся інклюзивний концерт «Відчинилося життя»

У Дніпрі відбувся інклюзивний концерт «Відчинилося життя». Незрячі виконавці з різних міст України виступили в супроводі оркестру Національного театру імені Заньковецької під орудою народного артиста Богдана Мочурада. Проєкт існує з 2008 року, за цей час відбулося понад 80 концертів в Україні та за її межами.

Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на Суспільне.

У кожному місті до концерту обов'язково долучають місцевих виконавців. Цього разу з оркестром вперше заспівала 13-річна дніпрянка Марічка Токар.

«Сьогодні я репетирувала повноцінно із симфонічним оркестром. І мені дуже легко із ним співати попри те, що, кажуть, що із ним співати важко», – каже дівчина.

У концерті взяли участь п'ятнадцятеро виконавців із різних міст України.

Олена Ковтун – з Полтави, вона – переможниця шоу “Україна має талант” 2010 року. Бере участь у проєкті вісім років.

«Звичайно, це честь – співати з оркестром. Це відповідальність, це хвилююче і це незабутні відчуття тому я із задоволенням беру участь у цьому надзвичайному проєкті», – вважає вона.

Диригент оркестру Богдан Мочурад, каже, працювати спочатку було важко, але за 13 років вдалося подолати всі складнощі.

«Перевага роботи із незрячими співаками у тому, що вони живуть у світі звуку. А оркестр – це насамперед звук. І, можливо, це парадоксально, але ці люди, вони набагато глибше відчувають музику, ніж зрячі люди», – зауважив він.

Авторка та координаторка проєкту Оксана Потимко переконана, що такі концерти ламають стереотипи, роблять щасливими не лише учасників, але й глядачів.

Концерт у Дніпрі закриває нинішній сезон проєкту «Відчинилося життя».

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...