App Store Google Play

Дніпровські студенти здійснили перший в Україні успішний запуск надлегкої ракети на 6 500 метрів

31 Серпня 09:30
Дніпровські студенти здійснили перший в Україні успішний запуск надлегкої ракети на 6 500 метрів

26 серпня на спеціалізованому полігоні у Павлограді пройшли льотні випробування ракет, розроблених і виготовлених студентською командою «Rocketry Agency», яка працює на базі Noosphere Engineering School. Вперше в Україні були проведені: успішний запуск надлегкої ракети на 6 500 м і спроба запуску суборбітальної ракети на висоту 40 000 м. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на Noosphere.

Над виготовленням і запуском ракет працювала команда студентів, аспірантів і викладачів Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара, а також студентів коледжу ракетно-космічного машинобудування під контролем менторів з Noosphere Engineering School, університету та Національного центру аерокосмічної освіти молоді ім. А.М. Макарова. Технічний і технологічний супровід надали R&D «Flight Control» і ДП ВО «Південний машинобудівний завод» ім. А.М. Макарова. 

Загалом, 26 серпня провели пуски трьох надлегких ракет:

- дослідницька ракета «К80 Meteo 7000 mod 2» з висотою підйому до 7 км.

Робота над проєктом цієї надлегкої ракети ведеться з початку 2019 року. У листопаді 2019 року студентська команда «Rocketry Agency» Noosphere Engineering School провела частково успішні льотні випробування. У другій модифікації ракети студенти врахували недоліки, допрацювали вузли й агрегати і, після необхідної стендової обробки, підготували ракету до другого пуску.

26 серпня 2021 року друга модифікація «К80 Meteo» успішно стартувала, піднялася на висоту 6 500 метрів, повністю виконала закладену програму польоту і м'яко приземлилася на парашуті.

 - багаторазова ракета «К80 CanSat mod 2» з висотою підйому до 2 км. 

Для цієї ракети це були вже треті льотні випробування. Пуск готували з метою підтвердити можливість використання 3D-друку для виготовлення основних конструктивних елементів. А також випробувати нову рецептуру твердого палива. 

Незважаючи на успішні тести і результати наземного відпрацювання, ракета не змогла стартувати через руйнування двигуна. Команда «Rocketry Agency» наразі проводить аналіз помилок, аби продовжити роботу над своєю багаторазовою ракетою.

- дослідницька суборбітальна ракета «К110 Meteo 40000 mod 1» з висотою підйому до 40 км.

Розробку надлегкого суборбітального комплексу з двоступеневою ракетою студенти на чолі з менторами ведуть з кінця 2019 року. За цей час «Rocketry Agency» провели масштабну проєктно-конструкторську роботу. Працюючи над цим проєктом, крім технічних задач, команда вперше зіткнулася з виконанням ряду законодавчих вимог: від отримання дозволів у державних органах до оформлення страхування.

Під час запуску зауважень не викликали всі етапи до моменту руйнування двигуна другого ступеню, яке відбулося на висоті понад 5 км і далі призвело до розпаду всієї ракети. Незважаючи на це, випробування виявилося вдалим, адже попередні етапи запуску пройшли у штатному режимі.

Освітньо-науковий проєкт «Студентська ракета» був заснований у 2018 році за сприяння інвестора і міжнародного підприємця у сфері космічних технологій, доктора економічних наук і громадського діяча Макса Полякова. Студентська ракета» реалізується за всебічної підтримки ГО “Noosphere” і її ініціативи — Noosphere Engineering School в Дніпровському національному університеті імені Олеся Гончара.

Завдяки випробуванням, проведеним 26 серпня, команда отримала необхідні дані й унікальний досвід, який буде використаний для створення нових, покращених зразків надлегких ракет.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...