App Store Google Play

Культурне перезавантаження: у Дніпрі презентували проєкт з популяризації бібліотек

28 Серпня 22:00
Культурне перезавантаження: у Дніпрі презентували проєкт з популяризації бібліотек

У Дніпрі представили проєкт «BIBLIOBUS: перезавантаження», який реалізують за підтримки програми «Культурна столиця». Автори – науково-технічний музей «Машини часу» спільно з бібліотеками та приватними колекціонерами. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на пресслужбу міськради Дніпра.

Відреставрований ретроавтобус «Кубань»/ BIBLIOBUS, який презентує три різні виставки з приватних колекцій у бібліотеках з інтервалом у два тижні. Саме на час роботи цих виставок біля книгозбірень і розміщуватиметься ретроавтобус, закликаючи дніпрян відвідати бібліотеку. 

«Культурна столиця грантом підтримала цей важливий і цікавий проєкт. Тим паче, у бібліотечній галузі наразі відбувається апгрейт. Хочеться, щоб мешканці згадали про бібліотеки і розуміли, що це дійсно осередки культури, до яких треба тягнутися. Родзинка проєкту – ретроавтобус «BIBLIOBUS» - цікаво стилізований усередині, з виставковими експонатами. А там, де цікаво, – туди й люди приходять», – сказав депутат Дніпровської міської ради, голова художньої ради при міському голові, заслужений діяч мистецтв України Григорій Гельфер.

Зі свого боку директор Дніпровського науково-технічного музею «Машини часу» Михайло Прудніков розповів: «Цей ретроавтобус «Кубань» буквально врятували від того, щоб він цілком перетворився на металобрухт. Коли він до нас потрапив, одразу почали піднімати його історію. Нам у цьому допомогли бібліотекарі. І виявилося, що ця машина раніше працювала пересувною бібліотекою у місті. Ми відреставрували автобус і облаштували усередині його під так би мовити історичне занурення з переходом до сучасності. Космічний дизайн на афіші автобуса означає його майбутнє, яке, власне, для нього і створюємо». 

Усередині машини BIBLIOBUS є і місце, де можна почитати книги, як це було раніше, а також експонати з трьох бібліотечних виставок: світлини м. Катеринослав - м. Дніпропетровськ кін. ХІХ - пер. пол. ХХ ст. Нурії Бусигіної; колекціонера фотоапаратів вітчизняного/радянського виробництва Аркадія Мількіна та колекціонера одягу, аксесуарів Андрія Скрипкіна.   

Перша виставка, яку презентував ретроавтобус «BIBLIOBUS» – у бібліотеці-філії № 2 (вул. Щепкіна,10). Це фотографії з колекції дніпрянки Нурії Бусигіної.

«Ми з чоловіком вже 15 років колекціонуємо світлини Катеринослава-Дніпропетровська. Це переважно портрети мешканців, будинки нашого міста. Одразу зголосилися взяти участь у такому чудовому проєкті, адже під час виставок фотографії оживають. Для цієї виставки обрані світлини як дореволюційного періоду, так і після. Акцент зроблений і з огляду на місцерозташування цієї бібліотеки, яка у Чечелівському районі. Тобто відібрали сімейні архіви родин, які мешкали у цьому районі, а також розташовані тут будівлі», – зазначила Нурія Бусигіна. 

Водночас Галина Сохацька, директорка біблотеки-філії № 2, додала: «Раді, що ми є учасниками такого чудового проєкту, який популяризує книгу, читання та й загалом бібліотеку. Сподіваємося, що у нас побільшає нових читачів не лише з району, а й з усього міста». 

Ретроавтобус «Кубань»/ BIBLIOBUS з презентацією виставки буде у бібліотеці на вул. Щепкіна, 10 до 7 вересня. Далі 10–21 вересня у бібліотеці-філії № 4 (ж/м Червоний камінь, 3) з виставкою ретрофотоапаратів. А 24 вересня-7 жовтня у бібліотеці-філії № 17 (вул. Б. Хмельницького, 2) з виставкою соціалістичної моди з колекції Андрія Скрипкіна.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...