App Store Google Play

Ракетомодельний рекорд України: 500 ракет одночасно запустили на авіашоу від Ноосфери

23 Серпня 08:00
Ракетомодельний рекорд України: 500 ракет одночасно запустили на авіашоу від Ноосфери
Десятки цікавих локацій, тисячі усміхнених гостей, справжні літаки та рекорд України. У Дніпрі на аеродромі Кам'янка втретє розгорнули фестиваль повітроплавання #DniproOpenSky. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на прес-службу Дніпровської міської ради.
 
Крім розважальної програми, глядачі змогли побачити, як 500 моделей ракет здійнялися у небо. Такий запуск став рекордом України. 
 
Для нього знадобилося зо два місяці підготовки. Вона відбувалась спільно з Федерацією ракетомодельного спорту України та Асоціацією «Ноосфера». Її представник Іван Аксьоненко розповідає: «Кожну модель робили вручну: одні блакитні, а інші – жовті. Подібний масштабний рекорд встановлюватимемо вперше. І вирішили приурочити до 30-річчя Незалежності України. Моделі здійматимуться у небо й утворять стяг нашої країни». 
 
Фестиваль повітроплавання #DniproOpenSky – своєрідний день відкритих дверей для усіх, хто мріє про небо: «І до Дня Незалежності всі гості будуть свідками історичної події, бо такий запуск унікальний», – наголосила організаторка фестивалю Оксана Семехіна.
 
«Дуже приємно, що саме у Дніпрі фіксуються подібні рекорди, бо вони стимулюють цікавість до науки, особливо молоді. На мою думку, найбільша цінність сьогодні – не табличка, а заохочення молодого покоління до розробок», – розповіла керівниця Національного реєстру рекордів України Лана Вєтрова. 
 
За лічені секунди пів тисячі моделей ракет піднялися у небо. У перших рядах глядачів – Андрій Перетокін з дружиною та донькою: «Чекали довго, знаю, що, аби все перевірити, потрібен час. Ми у голові намалювали собі, як виглядатиме запуск, і так вийшло. До рук навіть ракета блакитна спустилася».
 
«#DniproOpenSky підтримується міською владою з 2016 року. Подібні фестивалі дуже потрібні нашому місту, бо майже кожен з нас з дитинства мріяв літати, і для когось сьогодні здійснилася, можливо, навіть частинка бажаного – політав на літаку чи повітряній кулі. Цьогоріч Дніпро подав заявку до Українського культурного фонду з проєктом «Гравітація-Нова» на отримання статусу «Велика культурна столиця України-2022», за результатами він набрав найбільшу кількість балів!», – підсумувала головна спеціалістка відділу культурно-мистецьких заходів управління культури департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради Олена Волик.
 
Фестиваль триватиме на аеродромі Кам’янка й 23 серпня.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...