App Store Google Play

На крилах Незалежності: на Дніпропетровщині пройшов фестиваль SirkoMegaFest

23 Серпня 12:00
На крилах Незалежності: на Дніпропетровщині пройшов фестиваль SirkoMegaFest

22 серпня на Дніпропетровщині вже вчетверте пройшов козацький фестиваль SirkoMegaFest. Це частина святкової програми до 30-річчя незалежності України. Гостей розважали творчі колективи та народні артисти. Серед «родзинок» фесту – реконструкція бою козаків за Богородицьку фортецю. Про це розповіла заступниця голови облдержадміністрації Ольга Горб.

«Дніпропетровщина продовжує відзначати 30-річчя незалежності України. Вчора відгриміло авіашоу «Вільне небо». Сьогодні проходить козацький фестиваль SirkoMegaFest. Святкуємо разом – різноманітні заходи відбуваються в усіх громадах області», – сказала Ольга Горб.

Цьогоріч фестиваль «Звитяга отамана Сірка – на крилах Незалежності» проходить у селі Шевченко Дніпровського району.

«SirkoMegaFest народився у 2016-му на батьківщині Івана Сірка – у селі Грушівка. Цьогоріч проводимо його у сакральному козацькому місці – на земляних валах Бородицької фортеці. Її побудував у XVII столітті гетьман Іван Мазепа», – сказав президент осередку «Асоціації діячів естрадного мистецтва України» Володимир Забара.

Бої на шаблях, постріли з гармат, наступ з води та суші. На фестивалі реконструювали момент взяття козаками Богородицької фортеці. Масштабну баталію відтворили вперше в Україні, додав Володимир Забара.

«Фортеця була стратегічним місцем, фактично перекривала русло Самари та Дніпра.  Запорізькі козаки «брали» її не раз. Ми відтворили один з таких моментів. У реконструкції взяли участь з півсотні людей. Зокрема, козацькі полки з Новомосковська, Павлограду, Дніпра», – розповів учасник реконструкції Олександр Васильович.

Серед учасників фестивалю – вихованці навчального центру «Кодацька Січ». Хлопці та дівчата зімітували роботу бойових груп та відпрацювали кілька тактичних завдань.

«Юні джури показали моменти підходу та відходу двох груп. А ще винос пораненого з поля бою і прикриття снайпера. Виховуємо захисників України», – сказав один з засновників центру «Кодацька Січ» Микола Григоряк.

На фестиваль з’їхалися творчі колективи з різних куточків Дніпропетровщини. Глядачів розважали запальними народними танцями та українськими піснями.  Просто неба розгорнули виставку іконного живопису. А ще, презентували експозицію козацької атрибутики.

В образі незалежної України завітала на фестиваль дніпрянка Лідія Бабіч. Жінка каже – надихнулася 30-річчям рідної країни та за дві доби власноруч створила унікальний костюм.

«Я народилася в мальовничому селі Магдалинівського району. Горда тим, що живу в Україні, що тут з’явилися на світ на вже створили власні сім’ї мої діти, – поділилася Лідія Бабіч. – Наша земля – найталановитіша та найспівучіша. Щиро бажаю, щоб в нас нарешті запанував мир».

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...